Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Rengiuosi tautinį kostiumą“

Lapkričio 7d. ir 15d. 1b ir 3b kl. mokiniai lankėsi Pempininkų bibliotekoje vaikų centre „Gerviukas“ ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Rengiuosi tautinį kostiumą“.
Kadangi 2017 metai paskelbti ir Tautinio kostiumo metais, tai šis užsiėmimas buvo prasmingas bei reikšmingas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir naudingas suteikti vaikams žinių ir patirties.
Mokinius pasitiko tautiniu kostiumu pasipuošusi lietuvaitė, tad vaikai realiai pamatė, kaip atrodo lietuvių tautinis kostiumas, sužinojo, iš kokių drabužių detalių jis susideda, kokius turi ypatumus, kuo skiriasi nuo kitų tautų tautinių kostiumų. Galėjo pačiupinėti audinius, patys pasimatuoti kai kuriuos drabužius, atliko praktines ir kūrybines užduotis, žaidė lietuvių liaudies žaidimus.
Šis edukacinis užsiėmimas buvo labai naudingas. Jis suteikė ne tik žinių, patyrimo, bet ir ugdė patriotiškumo, pilietiškumo jausmus, suteikė gerų emocijų.
Pasibaigus užsiėmimui paklausėme vaikų, ar mums tautinis kostiumas reikalingas.
Smagu ir gera buvo girdėti, kad vaikams lietuvių tautinis kostiumas gražus, ypatingas ir valstybinių švenčių metu labai labai norėtų tokį vilkėti...

1b ir 3b kl. mokytojos Sandra ir Rita
 
 

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)