Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Paroda „Praeities žymės“

Vasario 13d. pirmų klasių mokiniai ir paruošiamoji grupė kraštotyros būrelio narių buvo pakviestos į parodą „Praeities žymės“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Patys jauniausieji mokinukai susipažino su mokyklos muziejuje saugomais eksponatais, menančiais mūsų šalies ir mokyklos istoriją. Nauja aplinka ir galimybė prisiliesti prie istorinių vertybių sukėlė didžiulį susidomėjimą ir daug gerų emocijų.

2018-02-19 Skaityti plačiau

Užgavėnių blynai

Vasario 12d. technologijų mokytoja E. Enzinaitė sulaukė svečių. Ją aplankė priešmokyklinės grupės mokinukai su savo auklėtoja V. Dozorec ir jos padėjėja D. Varnelienė.
Mokėmės kepti širdutės formos blynukus, tačiau paminėjome visas tris savaitės šventes: Užgavėnes, Valentino dieną bei Vasario 16-ąją.
Mažieji mokinukai sužinojo, jog labai svarbu laikytis higienos taisyklių gaminant maistą bei atsargiai dirbti su karštais prietaisais. Vaikai džiaugėsi gautais rezultatais bei turėjo galimybę pavaišinti tėvelius pačių gamintais blynukais.

2018-02-19 Skaityti plačiau

Paroda „Mano vardo pirmoji raidelė“

Sausio 31-ą dieną mokyklos vestibiulyje buvo organizuota pirmų klasių mokinių ir jų tėvelių erdvinių figūrų paroda „Mano vardo pirmoji raidelė“. Mokiniai kartu su tėveliais namuose darė raideles. Ir kokių tik gražių, išradingų, kūrybingų darbelių sulaukėme. Mokyklos mokiniai, mokytojai ir kiti lankytojai džiaugėsi gražuolėmis raidėmis. Dėkojame visiems parodos dalyviams. Sunku išsiskirti su nuostabiais darbais, tad nusprendėme, kad jais galėsime pasidžiaugti, kuomet parodą perkelsime prie pirmų klasių kabinetų. Lai jos dar puošia mūsų mokyklą.

2018-02-14 Skaityti plačiau

Protų mūšis „Atkurtai Lietuvai -100“

Vasario 12 d. mokykloje vyko integruotas istorijos-geografijos Protų mūšis „Atkurtai Lietuvai - 100“. Jame dalyvavo 5-8 klasių komandos. Visų klasių žinovai buvo stiprūs, tačiau savo žiniomis lenkė ir daugiausiai taškų surinko šios komandos:
5a klasė (Sofija R., Džiugas R., Urtė M., Kornelija S.)
6c klasė (Kamilė Č., Dominykas Š., Arnas V., Martynas M.)
7a klasė (Lilija P., Ieva K., Gintė M., Jonas D.)
8c klasė (Evelina D., Andrej B., Kristupas J., Naurijus V.)
Renginį vedė 8b klasės mokinės Ilmantė Saunoriūtė ir Augustė Liu.

2018-02-13 Skaityti plačiau

Projekto „Mano abėcėlės šitoks gražumėlis...“ atidarymas

Sausio 26 d., į salę susirinko visi smalsūs ir darbštus pirmokėliai. Išraiškingai padeklamavę eilėraštukus, visi skaičiavo, kiek gi abėcėlėje yra raidžių. O, kiek gi, raidelių jau išmoko! Mokytoja Sandra, pirmokėlius supažindino, kokia veikla jų laukia iki pat kovo mėnesio – kiek daug darbų darbelių reikės atlikti! Raidžių knygelę sukurti, dailyraštį parašyti, o kartu su tėveliais pagaminti erdvinę savo vardo raidę.
Viską aptarę, padainavome smagią dainelę. Kiekvienai klasei buvo įteiktas projekto planas, kurį vaikai ir jų mokytojos turės įvykdyti. Smagaus ir kūrybingo darbo!

2018-02-12 Skaityti plačiau

Edukacinė pamoka „Kretingos dvaro kepiniai“

Vasario 9 dieną 4a klasės mokiniai lankėsi Kretingos muziejuje. Ūkiniame pastate – šiltnamyje įkurtas Tradicinių amatų centras. Čia mokiniai susipažino su duonos kepimo papročiais, mokėsi ir išsikepė gardžią sveikuolišką (be cukraus) juodąją duonelę.
Pabuvojome grafų Tiškevičių dvaro rūmuose, susipažinome su Kretingos dvaro istorijos ir kultūros bei archeologijos ekspozicijomis. Kai už lango žiema ir spaudžia šaltukas, tai Žiemos sode akys džiaugėsi kaktusų kolekcija bei bugenvilijos žiedais.

2018-02-12 Skaityti plačiau

Lietuvių kalbos popietė „Kalba gimtoji lūposna įdėta“

Vasario 7 d., 5-6 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos popietėje „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Ji buvo skirta Lietuvos atkūrimo - 100 paminėti. Į popietę atkeliavo Palangos Juzė iš Palangos. Kartu atsivedė ir savo žmoną Domicėlę. Jie aukštaičiams, žemaičiams, dzūkams ir Mažosios Lietuvos atstovams, „Smeltužės“ folkloro ansamblio dalyviams, atvežė dovanų – riestainių.

2018-02-08 Skaityti plačiau

Saugesnio interneto diena

„Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs“ - šių metų šūkiu siekiame atkreipti dėmesį į pagarbų elgesį internete, raginame galvoti ką skaitome, ką kuriame ir kuo dalinamės elektroninėje erdvėje.
Vasario 6 d. minėdami Tarptautinę Saugesnio interneto dieną mokykloje vyko akcija - „Papuošk mokyklos bibliotekos duris“. Dėkoju 6c klasės mokiniams, kurie plakatais papuošė mūsų mokyklos bibliotekos, skaityklos ir filialo duris.

2018-02-08 Skaityti plačiau

Estafečių ant ledo „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos 1- 4 kl. mokiniams

Sausio 26 d. 13 val. PC „Akropolyje“ vyko 2018 metų estafečių ant ledo „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos 1- 4 kl. mokiniams. Jose dalyvavo ir mūsų mokyklos pradinukų komanda „SMELTIEČIAI“ (Luciano Carrasco 4b kl., Gediminas Ruginis 4b kl., Naglis Marčiulaitis 3c kl., Ema Šiaudvytytė 4b. kl., Akvilė Dzindzeletaitė 3c kl.).
Smagu buvo matyti, kaip mūsų komanda drąsiai ir vikriai čiuožė ledu. Vaikai ne tik tvirtai ir užtikrintai čiuožė, bet ir turėjo atlikti nurodytas estafetes – čiuoždami turėjo pataikyti kamuolį į krepšį, mušti įvartį į vartus, susijungti į bendrą traukinuką. Tikrai buvo nelengva, bet užtat kaip smagu!..

2018-02-07 Skaityti plačiau

„Sportuoju ir džiaugiuosi“

Sausio 31 dieną 12 val. mokykloje vyko estafečių „Sportuoju ir džiaugiuosi“ varžybos tarp 4 – tų klasių mokinių komandų.
Mokiniai atliko įvairias sportines užduotis – rodė, kaip geba valdyti krepšinio kamuolį, šokinėti per lanką, vikriai pro jį pralįsti, šokinėti per šokdynę, kokie jie yra greiti ir vikrūs „greičio“ estafetėje. Džiaugiuosi, kad atlikdami užduotis, vaikai galvojo ne tik apie lenktyniavimą, bet ir apie savo bei komandos draugo saugumą – kaip nesusižeisti pačiam ir nesužeisti kito. Varžybos praėjo saugiai, sklandžiai ir draugiškai.
Nugalėjo 4a klasės mokinių komanda, tačiau pagyrimo žodžių tikrai verti visi varžybose dalyvavę mokiniai.

2018-02-06 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)