Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Trispalvės dienos

Visa „Smeltės“ progimnazijos bendruomenė nekantriai laukė savo šalies, Lietuvos, gimtadienio. Kiekvieną šventinės savaitės dieną pasitikome apsirengę skirtinga spalva. Spalvas pasufleravo Lietuvos vėliava. Pirmadienis buvo geltonas, antradienis - žalias, trečiadienis - raudonas. Visi spalvotai apsirengę visą dieną šypsojosi vieni kitiems. Maža akcija suvienijo ir sušildė mus visus.

2018-02-26 Skaityti plačiau

Miesto bendruomenės šventė „Aš sveikinu visus“, skirta Lietuvos 100-čiui ir Vasario 16-osios šventei

Vasario 16 dieną mūsų mokyklos 3b ir 3c klasės mokiniai dalyvavo iškilmingoje miesto šventėje „Aš sveikinu visus“, kuri vyko Atgimimo aikštėje. Ji skirta Vasario 16-osios šventei ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti.
Visą mėnesį vaikai kūrė, rašė savo sveikinimus, palinkėjimus Lietuvai ir Lietuvos žmonėms. Rašė tuos palinkėjimus ant vėliavėlių, kurias ir išdalino miestelėnams šventės metu.

2018-02-22 Skaityti plačiau

Vasario 15 d. mokykloje – bendruomenės šventė, skirta Vasario 16 ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui pažymėti

Renginyje aktyviai dalyvavo ir mūsų pradinukai.
Šventė prasidėjo iškilmingu minėjimu. Ypatingos šventės proga visus dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Edmundas Kvederis. Čia skambėjo lietuviškos dainos, vaikai vardijo gražiausius lietuviškus žodžius, scenoje savo šokiais akį džiugino mažieji mūsų šokėjai. Minėjime buvo pažymėti ir apdovanoti šauniausieji mokyklos pradinukai, kurie garsina mūsų mokyklą mieste, šalyje.

2018-02-22 Skaityti plačiau

Didžiuojamės!

3a klasės mokiniai ir visa „Smeltės“ bendruomenė didžiuojasi Alinos Jupatovos iš 3a klasės darbais, garsinančiais mokyklos vardą. Alina ne tik gera sportininkė iškovojusi daugybę taurių ir medalių teniso ir rankinio sporte, bet ir šauni dailininkė. Jos piešiniai puošia mokyklos sienas kiekvieno konkurso metu. Ji suvienijo mokyklos bendruomenę balsavimui už jos piešinį „Mažasis princas“ visos šalies mastu organizuotame konkurse „Mano herojus 2017“. Surinkta 1700 balsų. Ji apdovanota Klaipėdos m. mero padėkos raštu už 3 vietą kompiuterinių piešinių konkurse „Sveikas, medi!”, organizuotame Klaipėdos savivaldybės kartu su asociacija „Klaipėdos žalieji”. Vasario 14 d. Alinos piešinys laimėjo antrąją vietą Klaipėdos apskrities policijos komisariato organizuotame piešinių konkurse „Lietuvos policijai - 100 metų“. O Lietuvos 100-mečio minėjime Alina buvo pagerbta mokyklos direktoriaus padėkos raštu už mokyklos vardo garsinimą. Sveikiname ir linkime sėkmės ateities darbuose.

2018-02-22 Skaityti plačiau

Projektas „Šimtas šypsenų Lietuvai“

Pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį Klaipėdos mieste buvo paskelbtas projektas „Šimtas šypsenų Lietuvai“. Iš viso projekte dalyvavo 18 Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklų. Mūsų mokykla taip pat aktyviai prisidėjo prie šio projekto vykdymo.
Projekto tikslas – suvienyti pastangas ir kūrybinį potencialą, išreiškiant rūpestį ir meilę Lietuvai.
Mokiniai turėjo savo šypseną su lietuviška simbolika įamžinti fotografijoje.

2018-02-19 Skaityti plačiau

Paroda „Praeities žymės“

Vasario 13d. pirmų klasių mokiniai ir paruošiamoji grupė kraštotyros būrelio narių buvo pakviestos į parodą „Praeities žymės“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Patys jauniausieji mokinukai susipažino su mokyklos muziejuje saugomais eksponatais, menančiais mūsų šalies ir mokyklos istoriją. Nauja aplinka ir galimybė prisiliesti prie istorinių vertybių sukėlė didžiulį susidomėjimą ir daug gerų emocijų.

2018-02-19 Skaityti plačiau

Užgavėnių blynai

Vasario 12d. technologijų mokytoja E. Enzinaitė sulaukė svečių. Ją aplankė priešmokyklinės grupės mokinukai su savo auklėtoja V. Dozorec ir jos padėjėja D. Varnelienė.
Mokėmės kepti širdutės formos blynukus, tačiau paminėjome visas tris savaitės šventes: Užgavėnes, Valentino dieną bei Vasario 16-ąją.
Mažieji mokinukai sužinojo, jog labai svarbu laikytis higienos taisyklių gaminant maistą bei atsargiai dirbti su karštais prietaisais. Vaikai džiaugėsi gautais rezultatais bei turėjo galimybę pavaišinti tėvelius pačių gamintais blynukais.

2018-02-19 Skaityti plačiau

Paroda „Mano vardo pirmoji raidelė“

Sausio 31-ą dieną mokyklos vestibiulyje buvo organizuota pirmų klasių mokinių ir jų tėvelių erdvinių figūrų paroda „Mano vardo pirmoji raidelė“. Mokiniai kartu su tėveliais namuose darė raideles. Ir kokių tik gražių, išradingų, kūrybingų darbelių sulaukėme. Mokyklos mokiniai, mokytojai ir kiti lankytojai džiaugėsi gražuolėmis raidėmis. Dėkojame visiems parodos dalyviams. Sunku išsiskirti su nuostabiais darbais, tad nusprendėme, kad jais galėsime pasidžiaugti, kuomet parodą perkelsime prie pirmų klasių kabinetų. Lai jos dar puošia mūsų mokyklą.

2018-02-14 Skaityti plačiau

Protų mūšis „Atkurtai Lietuvai -100“

Vasario 12 d. mokykloje vyko integruotas istorijos-geografijos Protų mūšis „Atkurtai Lietuvai - 100“. Jame dalyvavo 5-8 klasių komandos. Visų klasių žinovai buvo stiprūs, tačiau savo žiniomis lenkė ir daugiausiai taškų surinko šios komandos:
5a klasė (Sofija R., Džiugas R., Urtė M., Kornelija S.)
6c klasė (Kamilė Č., Dominykas Š., Arnas V., Martynas M.)
7a klasė (Lilija P., Ieva K., Gintė M., Jonas D.)
8c klasė (Evelina D., Andrej B., Kristupas J., Naurijus V.)
Renginį vedė 8b klasės mokinės Ilmantė Saunoriūtė ir Augustė Liu.

2018-02-13 Skaityti plačiau

Projekto „Mano abėcėlės šitoks gražumėlis...“ atidarymas

Sausio 26 d., į salę susirinko visi smalsūs ir darbštus pirmokėliai. Išraiškingai padeklamavę eilėraštukus, visi skaičiavo, kiek gi abėcėlėje yra raidžių. O, kiek gi, raidelių jau išmoko! Mokytoja Sandra, pirmokėlius supažindino, kokia veikla jų laukia iki pat kovo mėnesio – kiek daug darbų darbelių reikės atlikti! Raidžių knygelę sukurti, dailyraštį parašyti, o kartu su tėveliais pagaminti erdvinę savo vardo raidę.
Viską aptarę, padainavome smagią dainelę. Kiekvienai klasei buvo įteiktas projekto planas, kurį vaikai ir jų mokytojos turės įvykdyti. Smagaus ir kūrybingo darbo!

2018-02-12 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)