Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Sportuoju ir džiaugiuosi“

Sausio 31 dieną 12 val. mokykloje vyko estafečių „Sportuoju ir džiaugiuosi“ varžybos tarp 4 – tų klasių mokinių komandų.
Mokiniai atliko įvairias sportines užduotis – rodė, kaip geba valdyti krepšinio kamuolį, šokinėti per lanką, vikriai pro jį pralįsti, šokinėti per šokdynę, kokie jie yra greiti ir vikrūs „greičio“ estafetėje. Džiaugiuosi, kad atlikdami užduotis, vaikai galvojo ne tik apie lenktyniavimą, bet ir apie savo bei komandos draugo saugumą – kaip nesusižeisti pačiam ir nesužeisti kito. Varžybos praėjo saugiai, sklandžiai ir draugiškai.
Nugalėjo 4a klasės mokinių komanda, tačiau pagyrimo žodžių tikrai verti visi varžybose dalyvavę mokiniai.

2018-02-06 Skaityti plačiau

Klaipėdos m. mokyklų komandinės greitųjų šachmatų pirmenybės Mero Taurė - 2018

Sausio 17 d. 13 val. Klaipėdos m. moksleivių Saviraiškos centre vyko tarpmokyklinės pradinių klasių mokinių šachmatų komandinės varžybos Mero taurei laimėti.
Šiame turnyre dalyvavo ir mūsų mokyklos pradinukų komanda – Vykintė Dainiūtė (4a kl.), Rytis Kirsanovas (3b kl.), Pijus Stankus (4b kl.), Tajus Žičkus (4b kl.).
Varžybos buvo rimtos ir įtemptos.Visų komandų žaidėjai pajuto ypatingą atmosferą - kovojo susitelkę, atkakliai, rimtai, visi atsakingai žaidė ir stengėsi - malonu buvo matyti, stebėti žaidėjus.
Gera žinoti, kad mūsų pradinukų tarpe yra vaikų, išmanančių ir gebančių žaisti šį sudėtingą žaidimą ir galinčių atstovauti mūsų mokyklą miesto varžybose. ŠAUNUOLIAI!

2018-02-02 Skaityti plačiau

Projektas „Būsiu mokiniu“

Sausio 29 dieną 4a ir 4b klasių mokiniai lankėsi pas būsimuosius pirmokus l/d „Pagrandukas“. Mūsų mokyklą ir darželį sieja net 11–os metų gražus bendradarbiavimas, vykdant projektą „Būsiu mokiniu“.
Šis renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100–mečiui. Jo metu skambėjo ketvirtokų daina, būsimų pirmokų improvizacija. Pasiskirstę į tris komandas, atliko užduotis, dalyvavo viktorinoje. Keletas ketvirtokų prisiminė laiką, praleistą šiame darželyje.
Rudenį laukiame „pagrandukų“ „Smeltės“ progimnazijoje.

2018-02-01 Skaityti plačiau

Gražiausios rašysenos konkursas „Graži rašysena - mano atspindys“

Visą savaitę (sausio 22-26 dienomis) mūsų progimnazijoje vyko Gražiausios rašysenos konkursas. Lietuvių kalbos pamokose visi mokiniai stengėsi kuo gražiau, kuo dailiau, kuo tvarkingiau perrašyti tekstą, susijusį su Lietuvos valstybės šimtmečiu. Lietuvių kalbos mokytojos atrinko mokinius, kurių rašysena labiausiai atitinka dailaus rašto kriterijus. Kiekviename lietuvių kalbos kabinete buvo surengta paroda, kad ir patys mokiniai pamatytų, kaip gražiai rašo jų bendraklasiai ir draugai.

2018-01-29 Skaityti plačiau

5-8 klasių meninio skaitymo konkursas

Sausio 25 d. mokykloje vyko 5-8 klasių meninio skaitymo konkursas.
Šiemet dalyvavo net 13 skaitovų. Smagu buvo klausytis mokinių raiškiai deklamuojamų eilėraščių ir skaitomų prozos ištraukų. Džiugu, kad ateina pasiklausyti ir jų draugai.
Vertinimo komisija šiemet buvo vieninga:
     I vietą laimėjo – Kristė Blažiūnaitė, 7a klasės mokinė (ji atstovaus mūsų progimnaziją mieste).
     II vietą – Kamilė Čižauskaitė, 6c klasės mokinė
     III vietą – Ignas Rinkevičius, 8a klasės mokinys
     III vietą - Mantė Bidvaitė, 5a klasės mokinė
Sveikiname ir visus kitus dalyvius. Džiaugiamės, kad ir jų laimėjimais.

2018-01-29 Skaityti plačiau

Akcija „Neužmirštuolė“

Progimnazijos mokinių taryba aktyviai įsijungė į akciją „Neužmirštuolė“. Jau sausio 11 d. visa bendruomenė pasipuošė neužmirštuolės žiedais.
Sausio 12 dienos rytą 8.00 val. progimnazijoje užgeso šviesos ir mokykla nušvito žvakučių šviesa. Taip mes pagerbėme už Lietuvos Nepriklausomybę žuvusius tautos didvyrius.

2018-01-15 Skaityti plačiau

4a klasės talentai

Gruodžio 22 d. 4a klasės bendruomenėje vyko kalėdinis talentų pasirodymas.
Prisistatė 10 talenčiukų. Tai jaunieji magai Rokas K. ir Lukas A., smuikininkės Egida ir Augustė, futbolistai Kristupas, Dovydas ir Domantas, karatistė Vykintė, rankininkė Dinara bei jaunoji rašytoja Kamilė. Tarp talentų pasirodymų kiti mokiniai deklamavo eilėraščius. Vertinimo komisijos nariai (tėveliai) slaptu balsavimu rinko 4a klasės talentą. Kol balsavimo komisija skaičiavo balsus, vedančioji – tėvų komiteto pirmininkė Jurgita Vaičiuvienė - organizavo vaikams ir tėveliams viktoriną, į kurios klausimus reikėjo atsakyti judesiais.

2018-01-09 Skaityti plačiau

Kūčių ir Kalėdų papročiai ir tradicijos

Gražų, šiltą ir ramų renginį gruodžio 20 dieną šventė 3a klasės bendruomenė. Suplanavome jį tėvelių susirinkimo metu. Iniciatyvinę grupę sudarė Džiugo, Alinos ir Eimanto mamytės, seniūnė Monika, jos pavaduotoja Vija ir mokytoja Gražina.
Renginys prasidėjo Aktų salėje Kalėdų senelio sutikimu. Susirinko 20 tėvelių, vedinų mažaisiais broliukais ir sesutėmis ir visi 23 klasės mokiniai. Vaikai atėjo apsirengę savo mėgstamiausiais personažais. Kartu su tėveliais jie žaidė pokemonų siūlomus žaidimus. Paskui Kalėdų seneliui ir susirinkusiems tėveliams deklamavo eiliuotą pasaką „Sniego karalienė“. Už gražų deklamavimą Kalėdų senelis leido kiekvienam vaikui pasėdėti ant kelių ir įteikė dovanėles.

2018-01-03 Skaityti plačiau

4c klasės bendruomenės Kalėdinė šventė „Kalėdų laukiame kartu“

Gruodžio 19d. vakarą 4c klasės mokiniai ir jų tėveliai susirinko į klasės bendruomenės Kalėdinę šventę „Kalėdų laukiame kartu“.
Šventei ruošėmės iš anksto: gaminome kalėdinius darbelius ir įvairias dekoracijas, puošėme klasę. Mokinio Edmundo šeima padovanojo klasei nuostabų pačių sukurtą Advento vainiką. Visą Advento laikotarpį vaikai darė staigmenas savo klasės draugams – į pačių pagamintą Kalėdinį batuką slapčia įdėdavo saldainių, atvirukų su palinkėjimais. Mokėsi eilėraščių, dainelių, šokių, palinkėjimų savo artimiesiems. Vaikai iš anksto paruošė tėveliams kvietimus į šventę. Tėveliai klasėje ruošė šventinį stalą ir staigmeną vaikams.

2018-01-03 Skaityti plačiau

1a klasės bendruomenės renginys „Dovanos Kalėdų seneliui“

Visi kiekvienais metais laukiame dovanų iš Kalėdų senelio. O mūsų klasės bendruomenė gruodžio 19 d. nutarė ruošti dovanas pačiam Kalėdų seneliui. Kad seneliui nebūtų šalta, puošėme Jam šiltas kojines, šalikus, pirštines. Kai kurie vaikai kartu su tėveliais piešė seneliui piešinius, net kūrė pasaką, darė krepšelį. Kelios mamos ir tėtis karpė snaiges, kad Kalėdų senelis galėtų pasipuošti savo kambarius. Nebuvo pamiršti ir Kalėdų senelio pagalbininkai – nykštukai. Jiems taip pat buvo puošiamos šiltos pirštinaitės ir kojinės. Visiems buvo smagu dirbti, šnekučiuotis, artimiau susipažinti. Juk bendras darbas visus vienija.

2018-01-02 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)