Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Kuriu adventinę žvakę“

2017-11-30 mūsų mokykloje įvyko 7a klasės bendruomenės renginys „Kuriu adventinę žvakę“. Renginio metu mokiniai ir jų tėveliai rodė savo kūrybinius, meninius sugebėjimus, dekupažo technika puošdami adventinę žvakę. Skambėjo kalėdinė muzika, visus šildė ne tik arbata, bet ir jauki atmosfera, jungė nuoširdus bendravimas... Dabar 7a klasės bendruomenė tikrai ​​pasiruošusi ne tik adventiniam laikotarpiui, bet ir kalėdinio stebuklo laukimui. Ačiū visiems buvusiems kartu.

2017-12-04 Skaityti plačiau

„Pabūkime kartu“

Lapkričio 28 dienos vakarą 3c klasės mokiniai su savo šeimomis rinkosi į klasę pinti šventinių Adventinių vainikų. Klasė kvepėjo gamtos amžinąja žaluma ir karštais klijais. Mamos mokė vaikus ir leido jiems kurti. Pasižiūrėdamos viena į kitą mokėsi ir pačios. Muzikos mokytoja Raimonda Milašienė pasakojo apie mūsų krašto Adventinio laikotarpio papročius, visi kartu padainavome, pašokome ir pasiruošėme spėti orus kitai vasarai. Tokio jaukaus ir prasmingo pabuvimo kartu rezultatas – stipresni draugystės, bendravimo saitai.

2017-12-01 Skaityti plačiau

„Lyderių mokykla“

Lapkričio 24 d. Mokinių tarybos atstovai rinkosi į „Lyderių mokyklą“. Visą dieną mokiniai diskutavo, atliko užduotis ir mokėsi dirbti komandoje. Užsiėmimus vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui (psichologė) Lina Kantautienė. 15 mokinių geriau pažino save, savo gabumus, vertybes. Buvo sudaryta galimybė pažinti kitus Mokinių tarybos narius, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Rezultatas – sustiprėję socialiniai ryšiai ir aptartos įdomios ir naudingos galimos veiklos.

2017-12-01 Skaityti plačiau

Detektyvinis – edukacinis žaidimas „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai Palangoje“

Lapkričio 28 dieną 7b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame žaidime, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui.
Palanga – kraštas ant „rubežiaus“, apsuptas įvairių kultūrų, buvo tinkama erdvė sklisti lietuvybės idėjoms. Iš Palangos krašto yra kilę net keturi Vasario 16-osios akto signatarai, čia būrėsi knygnešiai, čia gimė ir skleidėsi inteligentų veikla ir menininkų kūriniai, kurie alsavo laisvės dvasia.

2017-11-30 Skaityti plačiau

6a klasė edukaciniame užsiėmime „Pažinkime baltų papuošalus“

Lapkričio 28d. 6a klasės mokiniai su klasės vadove Rita Skolove lankėsi Kalvystės muziejuje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažinkime baltų papuošalus“. Edukaciniame užsiėmime mokinai susipažino su brangakmeniais, garsiausiais pasaulio juvelyrais ir jų darbais, sužinojo, kodėl tokios aukštos juvelyrinių dirbinių kainos, dalyvavo viktorinoje. Geriausiai atsakinėję į klausimus mokiniai, t.y. Augustinas ir Aušvydas, buvo apdovanoti žalvariniais pakabukais. Vėliau mokinai dovanų gavo žalvarinius žiedus, kuriuos patys turėjo nusiblizginti prie staklės. Visi vaikai patyrė, kad juvelyro darbas nėra jau toks lengvas.

2017-11-29 Skaityti plačiau

Išvyka į „Fortum Klaipėda“ termofikacinę jėgainę

Lapkričio 28 dieną 5a klasės mokiniai su mokytojomis L. Stonkiene ir R. Žiliūte apsilankė Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančioje įmonėje „Fortum Klaipėda“. Nors oras ir nedžiugino, tačiau mūsų nuotaika buvo puiki. Edukacinės - pažintinės ekskursijos metu mokinai susipažino su elektrinės veikimo principu: nuo atliekų patekimo į jėgainę iki elektros ir šilumos gamybos.
Pirmiausia konferencijų salėje mokiniai išklausė informaciją apie jėgainės veiklą, susipažino su atliekų deginimo technologiniu procesu, o tada pasipuošę šalmais ir liemenėmis keliavo po įmonės cechus ir patys stebėjo, kaip šiukšlių perdirbimas virsta elektra ir šiluma.

2017-11-28 Skaityti plačiau

„Rengiuosi tautinį kostiumą“

Lapkričio 7d. ir 15d. 1b ir 3b kl. mokiniai lankėsi Pempininkų bibliotekoje vaikų centre „Gerviukas“ ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Rengiuosi tautinį kostiumą“.
Kadangi 2017 metai paskelbti ir Tautinio kostiumo metais, tai šis užsiėmimas buvo prasmingas bei reikšmingas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir naudingas suteikti vaikams žinių ir patirties.

2017-11-28 Skaityti plačiau

„Pyragų diena“

TV3 televizijos ir SEB banko organizuojamas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. „Išsipildymo akcijos“ dalis – „Pyragų diena“. Kasmet tradiciškai lapkritį TV3 ragina savo darbovietėje ar mokslo įstaigoje kepti pyragus, juos pardavinėti kolegoms ar savo draugams. Kadangi „Smeltės“ progimnazijos mokiniai nori prisidėti prie organizuojamos akcijos, lapkričio 23 d. visa bendruomenė ragavo mokinių ir jų tėvelių keptus pyragus.
Kiekviena klasė aktyviai dalyvavo „Pyragų dienoje“, noriai kepė skanėstus su draugais ir tėveliais. Savo pyragų gausa pasižymėjo pradinių klasių mokiniai, taip pat prie akcijos prisidėjo priešmokyklinės grupės bendruomenė, kurie kepė bei pardavinėjo pyragus, talkino 5-8 klasių mokinių aktyvas. Pyragų grožiu ir skanumu neatsiliko ir vyresniųjų klasių mokinių kepti pyragai. Šiemet surinkta rekordinė suma, kuri pervesta „Išsipildymo akcijai 2017” – 631,06 €.

2017-11-28 Skaityti plačiau

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui

Lapkričio 23 dieną 7b klasės mokiniai dalyvavo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus organizuotame edukaciniame užsiėmime „Kalba – Lietuvos valstybingumo pagrindas“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui paminėti.
Mokiniams buvo pristatyta muziejaus ekspozicija, pasakojanti apie Mažosios Lietuvos raštiją, kurioje atsispindi lietuviškos spaudos draudimo Lietuvoje laikotarpis, lietuvių raštijos padėtis Klaipėdos krašte, pabrėžiama kalbos išsaugojimo svarba Lietuvos valstybingumui. Mokiniai pagilino žinias apie žymiausius šio krašto rašytojus, švietėjus, tautinio atgimimo veikėjus.

2017-11-24 Skaityti plačiau

Maironio poezijos skaitymo konkursas

Lapkričio 23d. Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto mokyklų 5-10 klasių mokinių Maironio poezijos skaitymo konkursas. Mūsų progimnazijai atstovavo Kristė Blažiūnaitė, 7a klasės mokinė, ir Ignas Rinkevičius, 8a klasės mokinys. Savo amžiaus grupėje Kristė laimėjo III vietą! Šaunuolė!

2017-11-24 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)