Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

8b klasės mokinių išvyka į Klaipėdos radijo stotį LALUNA

2017-09-29d. 8b klasės mokiniai ir jų vadovė Laima Iljinienė bei lietuvių kalbos mokytoja Rimantė Visockaitė lankėsi Klaipėdos radijo stotyje Laluna. Siekdami prisidėti prie Olimpinio judėjimo dienos, mokiniai ir mokytojos į radijo stotį nuo mokyklos vyko pėsčiomis. Esant puikiam orui ir gerai nuotaikai, kelionė tikrai neprailgo.

2017-10-02 Skaityti plačiau

Po Žemaitijos aukštumą

Rugsėjo 20 d. 4a ir 4c klasių mokiniai lankėsi žymiausiose Žemaitijos aukštumos vietovėse.
Įtaigus gido pasakojimas pasitiko Judrėnuose – lakūno Stepono Dariaus tėviškėje. Ketvirtokai lengvai įveikė Medvėgalio piliakalnį bei Šatrijos kalną. Varnių Vyskupystės muziejuje plačiau sužinojo apie žemaičių vyskupą Motiejų Valančių. Laukstėnų kaimo Žvėrinčius pradžiugino pažintimi su Lietuvos žvėreliais.

2017-10-01 Skaityti plačiau

Europos kalbų dienos paminėjimas „Smeltės“ progimnazijoje

Rugsėjo 26d. ,,Smeltės“ progimnazijoje vyko akcija, skirta Europos kalbų dienos paminėjimui. Akcijoje dalyvavo 2-8 klasių mokiniai ir visi kalbų grupės mokytojai.
Mūsų mažieji 2-4 klasių mokiniai šiai akcijai pradėjo ruoštis jau prieš keletą dienų. Antrų klasių mokiniai dainuodami mokėsi pasisveikinti ne tik anglų kalba, bet ir ispanų, graikų bei vokiečių kalbomis. Trečių klasių mokiniai savo ,,minčių lietumi“ dalinosi ,,skraidindami“ drugelius, o ketvirtų klasių mokiniai pamokų metu domėjosi bei aptarė šios šventės prasmę, tikslus bei kalbų įvairovės ypatumus.

2017-09-28 Skaityti plačiau

Atviras renginys miesto pirmų klasių mokiniams „Būk saugus kelyje“

2017-09-22 į „Smeltės“ progimnazijos aktų salę prigūžėjo didelis būrys pirmokėlių. Tai: Eduardo Balsio menų gimnazijos, „Versmės“, Prano Mašioto, „Vyturio“ progimnazijų, bei mūsų mokyklos pirmokai ir priešmokyklinės grupės vaikai. Pirmokėliai buvo mokomi, kaip saugiai pasiekti mokyklą ir saugiai grįžti iš jos. Personažas zebriukas klausinėjo mokinių kelio ženklų, o mokiniai rodė savo žinias, pasakydami kelio ženklų pavadinimus. Klaipėdos AVPK bendruomenių pareigūnės priminė ir pademonstravo, kuriose vietose ir kaip saugiai pereiti gatvę.

2017-09-23 Skaityti plačiau

8b klasės edukacinė išvyka į parodą

2017-09-21d. 8b klasės mokiniai ir jų vadovė L.Iljinienė lankėsi Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Aštuntokai pasinaudojo unikalia proga susipažinti su kilnojama paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948m.“
Muziejaus darbuotoja papasakojo apie II pasaulinio karo baisumus, kuriuos teko patirti Raudonosios Armijos suniokotoje Rytų Prūsijoje gyvenusiems vokiečių vaikams, moterims bei seneliams. Vėliau mokiniai, naudodamiesi monitoriais ir ausinėmis, galėjo pasiklausyti autentiškų filmuotų liudijimų tų „vilko vaikų“ , kuriems pavyko išgyventi ir , pasikeitus laikams, kurti savo gyvenimą Lietuvoje.

2017-09-22 Skaityti plačiau

Projektas „Mes rūšiuojam“

2016 – 2017 m.m. mokiniai, tėvai ir mokytojai aktyviai dalyvavo ekologiniame projekte „Mes rūšiuojam“. Mokykla perrūšiavimui atidavė 404 kg pavojingų atliekų. Tai kas namie ar tėvelių darbovietėse buvo šiukšlės, atidavus perdirbti pavirto į mokiniams taip reikalingus daiktus. Už atiduotas atliekas gavome 34 taškus, o už juos įsigijome inventoriaus stalo tenisui.

2017-09-19 Skaityti plačiau

„Smeltužės“ vaikai šokių sūkuryje

Rugsėjo 15d. penktadienio vakarą „Smeltės“ progimnazijos folklorinio ansamblio „Smeltužė“ vaikai smagiai sukosi šokių sūkuryje kartu su visa Lietuva.

2017-09-18 Skaityti plačiau

Roshen konditerijos fabrike

Rugsėjo 11d. 4a klasės mokiniai ,,saldžiai“ pradėjo mokslo metus. Jie lankėsi Klaipėdos miesto konditerijos fabrike ROSHEN.
Ketvirtokai, žiūrėdami kino siužetą ,,Šokolado fabrikas“, susipažino su konditerinių gaminių gamyba, gamybinėse patalpose stebėjo karamelės kelią. Po to savarankiškai pasigamino vardinį ledinuką. Ekskursijos pabaigoje vaikų laukė saldžios dovanos.

2017-09-15 Skaityti plačiau

Jos puošia mūsų mokyklą!

6b kl. mokinės Milana Kubiliūtė ir Aurelija Barbaraušaitė padėjo „pasimetusiai piniginei“ surasti šeimininkę. Piniginės savininkė labai apsidžiaugė ir padėkojo šokoladais – „grybų – radybų“.
Ačiū už sąžiningumą ir gražų pavyzdį savo bendraamžiams!

Mokyklos administracija

2017-09-11 Skaityti plačiau

Mokslo ir žinių dienos šventė

Graži šventė prasidėjusi Atgimimo aikštėje atkeliavo ir į „Smeltę“. Varpelio skambesiu 3c klasės mokiniai Naglis ir Viltė nedrąsius pirmokėlius ir išaugusius aštuntokus pakvietė į šventę. Dalyvius sveikino 7a šokėjas Jonas Dikšaitis su partnere, dainą apie gerumo sparnus šventės dalyviams dovanojo Dominykos (7akl.) ir Kornelijos (4a kl.) duetas. Progimnazijos direktorius Edmundas Kvederis ne tik palinkėjo sėkmingų metų, bet pristatė savo pagalbininką – Naminuką.

2017-09-11 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)