Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Konkursas „Judriausia klasė

„Smeltės“ progimnazijos 5b klasės mokiniai vasario, kovo ir balandžio mėnesiais dalyvavo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse „Judriausia klasė“. Gegužės mėnesį rengė veiklos ataskaitą ir dalyvavo konkurso uždarymo šventėje bei kovėsi dėl galutinių rezultatų estafetėse.
Mokiniai su visuomenės sveikatos biuro specialiste S. Lukiene, kūno kultūros mokytoja R. Baraišiene ir klasės auklėtoja E. Enzinaite organizavo įvairiausius aktyvius renginius. Minėjo pasaulinę sveikatos dieną, pasaulinę vandens dieną, turėjo galimybe susipažinti su slystančiais kilimėliais, šiaurietiškomis lazdomis bei eiti su jomis. Šoko „Zumba“ žingsneliu, dalyvavo stalo teniso turnyre.

2018-05-17 Skaityti plačiau

Ekskursija į Trakus ir Kernavę

Gegužės 9 d. 4a ir 4c klasių mokiniai vyko į mokomąją pažintinę ekskursiją maršrutu „Klaipėda – Trakai – Kernavė – Klaipėda“ ir dalyvavo edukacinėse pamokose.
Mokiniai plačiau susipažino su Kauno IX forto istorija. Lankėsi Trakų salos pilyje. Ten mokiniai pasitikrino Lietuvos istorijos žinias, o gidės juos puikiai įvertino.
Kernavėje apžiūrėjo modernų archeologinės vietovės muziejų, dalyvavo edukacinėje pamokoje „Archeologija – nuo tyrimo iki eksperimento ir rekonstrukcijos. VIDURAMŽIŲ MIESTAS“.

2018-05-16 Skaityti plačiau

Edukacinė pamoka Kalvystės muziejuje „Pažinkime baltų papuošalus“

Gegužės 11 dieną 4 a klasės mokiniai lankėsi Kalvystės muziejuje, susipažino su autentiška kalvės aplinka, darbo įrankiais bei kalvio dirbiniais.
Ketvirtokai dalyvavo viktorinoje apie brangakmenius. Visi turėjo garbės juos paliesti. Puikiausiai sekėsi Nojui, kuris buvo apdovanotas specialiu kalvystės prizu.
Pats maloniausias darbas – savo rankom pasidaryti iš žalvarinės vielos žiedelį ir juo pasipuošti.
Būsimieji penktokai turėjo garbės pabendrauti su žymiausiu klaipėdiečiu Dionyzu Varkaliu.

2018-05-15 Skaityti plačiau

Projekto „Kiekvienoj širdelėj – Lietuva“ baigiamasis renginys

Gegužės 8 d. į atviras mokyklos erdves pilnomis džiugesio širdelėmis pasipuošę rinkosi mažieji mokyklos bendruomenės nariai – pradinukai. Rinkosi jie prisiminti, dar kartą pajusti bendrystės, pilietiškumo jausmus ir apibendrinti ilgalaikį projektą „Kiekvienoj širdelėj – Lietuva“.
Pradinių klasių bendruomenė šį projektą vykdė visus mokslo metus. Projektas buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo100-čiui pažymėti.

2018-05-15 Skaityti plačiau

Saugaus eismo akcija „Kaip gatvę pereina mūsų mokyklos mokiniai“

Nuo ankstyvo ryto gegužės 9-ą dieną saugaus eismo būrelio nariai ir keli 1a klasės mokiniai ruošėsi šiai akcijai – kruopščiai dėjo į krepšį atšvaitus, kurie bus prizai tiems, kurie saugiai pereis gatvę ir lankstinukus tiems mokiniams, kuriems dar reikia pasimokyti saugaus eismo taisyklių. Pasiruošę visi nuėjo prie gatvių ir atidžiai stebėjo per ją einančius ,,Smeltės‘‘ mokinius. Tiems, kurie ėjo per gatvę ne tik leistinoje vietoje, prieš eidami apsidairė į abi puses, bet ir eidami gatve ją stebėjo, „jaunieji patruliai“ įteikė po dovanėlę, o tiems, kurie nors ir ėjo per perėją, bet eidami ja visiškai nestebėjo gatvės, įteikė lankstinuką, kuriame mokiniai galės pasiskaityti, kaip saugiai reikia pereiti gatvę. Smagu, kad puikų pavyzdį rodė „Smeltės“ mokytojai.
Visiems linkime saugios kelionės ir nepamiršti, kad už savo saugumą atsako ir patys pėstieji.

2018-05-15 Skaityti plačiau

Šeimininkaujame patys

Savo mokykloje galime protingai šeimininkauti ir patys.
Kvadratas – populiariausias žaidimas mokykloje. Kaip jį žaisti, jei nėra linijų? Šią problemą puikiai išsprendė 3c klasės aktyvistai. Dažų ir teptukų skyrė mokykla. Liko tik susirinkti, išmatuoti, nusibraižyti, nudažyti ir ......... Aikštelės atsirado net dvi!
Dėkojame Akvilei, Gustei, Atėnei, Tajui, Lukui, Armandui ir jų šeimoms.

2018-05-14 Skaityti plačiau

Sveikiname ir džiaugiamės

Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje 2018 m. gegužės 8 d. vyko Klaipėdos miesto progimnazijų ir pagrindinių mokyklų 3 klasių mokinių anglų kalbos konkursas „Check your English“, kuriame II vietos nugalėtojais tapo anglų kalbos mokytojos Ilonos Piekienės ruošti trečių klasių mokiniai – Karolina Klastaitytė (3a) ir Danielius Želkauskas (3c). Sveikiname!

2018-05-11 Skaityti plačiau

8b klasės išvyka į Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetą

2018-05-09 8b klasės mokiniai ir jų vadovė Laima Iljinienė lankėsi Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete. Edukacinio užsiėmimo metu reabilitacijos katedros dėstytoja Dovilė Valatkienė ir jos paruošti studentai papasakojo apie kineziterapiją - ligonių gydymo ir reabilitacijos metodą, atliekant fizinius pratimus. Mokiniams buvo suteikta puiki galimybė ne tik susipažinti su šios srities studijų ypatumais, bet ir išgirsti specialistų patarimų kaip taisyklingai atlikti įvairius fizinius pratimus ir koreguoti savo laikyseną įvairaus pobūdžio veiklos metu.

2018-05-11 Skaityti plačiau

Sveikiname ir džiaugiamės

Gegužės 4d. Vitės progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Mūsų progimnazijos 3c klasės mokinys Armandas Januškevičius (mokytoja Indrė Masaitienė) pripažintas geriausiu ir laimėjo I-mąją vietą.
Sveikiname!

2018-05-11 Skaityti plačiau

3c klasės edukacinė išvyka į Klaipėdos 3-čiąją vandenvietę

Kaip gaunamas geriamasis vanduo Klaipėdoje? Kokį vandenį rinktis – perkamą parduotuvėje ar bėgantį iš čiaupo? Kur keliauja buityje panaudotas vanduo? Atsakymus į šiuos ir dar keliolika klausimų 3c klasės mokiniai išgirdo edukacinėje išvykoje į Klaipėdos 3-čiąją vandenvietę ir į Dumpių nuotekų valyklą.
Užtikriname, kad vandenį iš čiaupo galime drąsiai gerti, o į marias grįžta jau švariai išvalytas nuotekų vanduo.

2018-05-11 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)