Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Smiltynės sveikatingumo takai šeštokus vedė į Jūrų muziejų

Rugsėjo 28d., minint Olimpinio judėjimo dieną, 6a, 6b, 6c klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Rita, Nijole ir Irena praleido Smiltynėje. Esant nuostabiam, saulėtam orui, pakeliui į Jūrų muziejų, aplankėme Žvejo sodybos muziejų, apžiūrėjome muziejų laive. Labiausiai buvome sužavėti puikia edukacine pamoka Jūrų muziejuje, kurioje vaikai, būdami detektyvais, turėjo atlikti įvairias užduotis susijusias su LAISVE, SAUGUMU ir ATSAKOMYBE. Apžiūrėję naujus Jūrų muziejaus eksponatus ir aplankę naujai įrengtas sales, patraukėme jūros link. Pajūryje žaidėme įvairius žaidimus, išbandėme jėgas traukdami virvę, rungėmės kas toliau numes akmenukus į jūros bangas, rungtyniavimo estafetėse.

2017-10-03 Skaityti plačiau

Muzikos diena „Smeltėje“

Spalio 2d. „Smeltės“ progimnazijoje skambėjo muzika, liejosi įvairiausių muzikos instrumentų garsai. Taip „Smeltės“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai šventė Tarptautinę muzikos dieną. Labai dėkojame ir džiaugiamės menine-vizualine kompozicija, kurią sukūrė mūsų šaunioji dailės mokytoja Vilma Smilgienė.

2017-10-02 Skaityti plačiau

Sveikiname!

Labai džiaugiuosi ir sveikinu visus „Smeltės“ 5-8 klasių mokinius, kurie dalyvavo įvairiuose sporto renginiuose, varžybose ir laimėjo Klaipėdos m. mokinių 2016-2017 m.m. „Mero taurės sporto žaidynėse progimnazijų grupėje II vietą.
Linkiu neužmigti ant laurų ir toliau garsinti savo mokyklą mieste.

2017-10-02 Skaityti plačiau

8b klasės mokinių išvyka į Klaipėdos radijo stotį LALUNA

2017-09-29d. 8b klasės mokiniai ir jų vadovė Laima Iljinienė bei lietuvių kalbos mokytoja Rimantė Visockaitė lankėsi Klaipėdos radijo stotyje Laluna. Siekdami prisidėti prie Olimpinio judėjimo dienos, mokiniai ir mokytojos į radijo stotį nuo mokyklos vyko pėsčiomis. Esant puikiam orui ir gerai nuotaikai, kelionė tikrai neprailgo.

2017-10-02 Skaityti plačiau

Po Žemaitijos aukštumą

Rugsėjo 20 d. 4a ir 4c klasių mokiniai lankėsi žymiausiose Žemaitijos aukštumos vietovėse.
Įtaigus gido pasakojimas pasitiko Judrėnuose – lakūno Stepono Dariaus tėviškėje. Ketvirtokai lengvai įveikė Medvėgalio piliakalnį bei Šatrijos kalną. Varnių Vyskupystės muziejuje plačiau sužinojo apie žemaičių vyskupą Motiejų Valančių. Laukstėnų kaimo Žvėrinčius pradžiugino pažintimi su Lietuvos žvėreliais.

2017-10-01 Skaityti plačiau

Europos kalbų dienos paminėjimas „Smeltės“ progimnazijoje

Rugsėjo 26d. ,,Smeltės“ progimnazijoje vyko akcija, skirta Europos kalbų dienos paminėjimui. Akcijoje dalyvavo 2-8 klasių mokiniai ir visi kalbų grupės mokytojai.
Mūsų mažieji 2-4 klasių mokiniai šiai akcijai pradėjo ruoštis jau prieš keletą dienų. Antrų klasių mokiniai dainuodami mokėsi pasisveikinti ne tik anglų kalba, bet ir ispanų, graikų bei vokiečių kalbomis. Trečių klasių mokiniai savo ,,minčių lietumi“ dalinosi ,,skraidindami“ drugelius, o ketvirtų klasių mokiniai pamokų metu domėjosi bei aptarė šios šventės prasmę, tikslus bei kalbų įvairovės ypatumus.

2017-09-28 Skaityti plačiau

Atviras renginys miesto pirmų klasių mokiniams „Būk saugus kelyje“

2017-09-22 į „Smeltės“ progimnazijos aktų salę prigūžėjo didelis būrys pirmokėlių. Tai: Eduardo Balsio menų gimnazijos, „Versmės“, Prano Mašioto, „Vyturio“ progimnazijų, bei mūsų mokyklos pirmokai ir priešmokyklinės grupės vaikai. Pirmokėliai buvo mokomi, kaip saugiai pasiekti mokyklą ir saugiai grįžti iš jos. Personažas zebriukas klausinėjo mokinių kelio ženklų, o mokiniai rodė savo žinias, pasakydami kelio ženklų pavadinimus. Klaipėdos AVPK bendruomenių pareigūnės priminė ir pademonstravo, kuriose vietose ir kaip saugiai pereiti gatvę.

2017-09-23 Skaityti plačiau

8b klasės edukacinė išvyka į parodą

2017-09-21d. 8b klasės mokiniai ir jų vadovė L.Iljinienė lankėsi Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Aštuntokai pasinaudojo unikalia proga susipažinti su kilnojama paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948m.“
Muziejaus darbuotoja papasakojo apie II pasaulinio karo baisumus, kuriuos teko patirti Raudonosios Armijos suniokotoje Rytų Prūsijoje gyvenusiems vokiečių vaikams, moterims bei seneliams. Vėliau mokiniai, naudodamiesi monitoriais ir ausinėmis, galėjo pasiklausyti autentiškų filmuotų liudijimų tų „vilko vaikų“ , kuriems pavyko išgyventi ir , pasikeitus laikams, kurti savo gyvenimą Lietuvoje.

2017-09-22 Skaityti plačiau

Projektas „Mes rūšiuojam“

2016 – 2017 m.m. mokiniai, tėvai ir mokytojai aktyviai dalyvavo ekologiniame projekte „Mes rūšiuojam“. Mokykla perrūšiavimui atidavė 404 kg pavojingų atliekų. Tai kas namie ar tėvelių darbovietėse buvo šiukšlės, atidavus perdirbti pavirto į mokiniams taip reikalingus daiktus. Už atiduotas atliekas gavome 34 taškus, o už juos įsigijome inventoriaus stalo tenisui.

2017-09-19 Skaityti plačiau

„Smeltužės“ vaikai šokių sūkuryje

Rugsėjo 15d. penktadienio vakarą „Smeltės“ progimnazijos folklorinio ansamblio „Smeltužė“ vaikai smagiai sukosi šokių sūkuryje kartu su visa Lietuva.

2017-09-18 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)