Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Dainų festivalis „Ir vėl vakaras...“

2018 m. kovo 15 d. „Smeltės“ progimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs X-asis vaikų ir jaunimo dainos festivalis „Ir vėl vakaras...“, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti. Festivalyje dalyvavo Klaipėdos miesto ir rajono švietimo įstaigų ugdytiniai. Puikiais pasirodymais džiugino Klaipėdos „Vėtrungės“, „Varpo“, „Ąžuolyno“, Vytauto Didžiojo, „Aukuro“, H.Zudermano gimnazijų, S.Dacho, P.Mašioto, „Vitės“ progimnazijų, J.Karoso muzikos mokyklos ir, žinoma, mokyklos šeimininkai Vokalo ir gitaros studijų (mokytojos R.Grybaitė ir R. Milašienė) kolektyvai. Dalyviai išsiskirstė pilni gerų emocijų ir palinkėjimų susitikti ateinančiais metais.

2018-03-19 Skaityti plačiau

Matematikos protų mūšis

Kovo 14 d. „Aukuro“ gimnazijoje vyko 8-9 klasių matematikos protų mūšis. Mūsų progimnazijos komanda laimėjo III vietą. Sveikiname Jogailą Janušą, 8a kl., Marijų Petraitį, 8a kl., Aurimą Vizgirdą, 8a kl., Justiną Belskį, 8c kl., Andrej Bulbenkov, 8c kl., Kristupą Jušką, 8c kl.
Dėkojame matematikos mokytojoms Ninai Matuzienei ir Ritai Skolovei.

2018-03-19 Skaityti plačiau

Tarptautinis anglų kalbos e-Twinning projektas „Happy Easter“

„Smeltės“ progimnazijos 3 c klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame anglų kalbos projekte „Happy Easter“, kurio tikslas buvo – skatinti mokinių tobulėjimą, jų atvirumą naujovėms, užsienio kalbos mokymosi motyvaciją, bendravimą ir bendradarbiavimą su Anglijos „Westfield Technology College“ mokiniais ir jų mokytoja Helen Collinson. Projekto dalyviai atsakingai darė velykines atvirutes, susikaupę rašė sveikinimus anglų-lietuvių kalbomis bendraamžiams vaikams užsienyje.

2018-03-19 Skaityti plačiau

Kovo 8 d. – edukacinis užsiėmimas „Gaisrininko profesija iš arčiau“ 3b kl. mokiniams

Kovo 8 dieną 3b klasės mokiniai vyko į Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valdybą, kur turėjo edukacinį užsiėmimą „Gaisrininko profesija iš arčiau“.
Pirmiausia vaikai pažiūrėjo mokomąjį filmuką, kuris parodė, kaip tinkamai, teisingai reikia elgtis gaisro metu ir ko daryti negalima. Po to du šaunūs gaisrininkai nuvedė mokinius į jų darbo vietą –garažą, kur parodė visas gaisrininko darbui reikalingas ir būtinas priemones. Vaikai susipažino su specialiomis gaisrininkų mašinomis, galėjo pasėdėti jose, pasižvalgyti viduje, pačiupinėti įrankius.

2018-03-13 Skaityti plačiau

Turnyras „Knygų ekspertų kovos“

Š.m. kovo 6 dieną mokykloje buvo surengtas turnyras „Knygų ekspertų kovos“. Jame dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai iš 7a, 7b, 8a ir 8c. Turnyre rungėsi tie vaikai, kurie myli knygas ir jas mielai skaito, kad praplėstų savo akiratį.
Komandos turėjo atlikti keturias užduotis, kad išsiaiškintų, kurie yra verti Knygų ekspertų vardo. Dirbdami grupėse, dalyviai turėjo įveikti BLIC klausimyną, vaizdingai apibūdinti knygų veikėjus, argumentuotai paaiškinti, ką galima sudėti į knygos „kuprinę“, teko pamiklinti ranką ir nupiešti visų skaitytų knygų – o jų turnyrui iš karto skaitė tris! – žemėlapius. Atlikus visas užduotis, paaiškėjo, jog daugiausia taškų surinko ir knygų ekspertais buvo pripažinta 8c klasės komanda. Jie kovo mėnesio pabaigoje atstovaus progimnazijai turnyre „Knygų ekspertų kovos“ miesto etape. Šaunuoliai!

2018-03-13 Skaityti plačiau

Pradinukų savaitė „Mūsų mažos rankelės tau, Lietuva“

Vasario 26 d. – kovo 2 d. mokykloje buvo organizuota pradinių klasių metodinės grupės savaitė „Mūsų mažos rankelės tau, Lietuva“.
Jau pirmadienio rytą 4a klasės mokiniai su mokytoja Genovaite Dirdiene šiltai šypsodamiesi mokyklos fojė sveikinosi su mokyklos darbuotojais, tėveliais, mokiniais ir skelbė pradinukų savaitės pradžią. Linkėjo visiems gražios dienos ir darbingos, įdomios savaitės.
1 kl. matematikos būrelio ,,Gudručiai“ nariai nusprendė patikrinti pradinukų žinias, kaip jie pažįsta savo gimtinę Lietuvą. Kartu su būrelio mokytoja Sandra Strazdiene jie paruošė anketas, išdalino vaikams jas užpildyti ir kartu prisiminti tai, kas galbūt buvo pamiršta.

2018-03-12 Skaityti plačiau

Sveikiname ir džiaugiamės

Vasario 1 dieną Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje susirinko geriausi miesto skaitovai. Skambėjo raiškiai ir meniškai skaitomi lietuviški tekstai. Susirinko verti vieni kitų jaunieji menininkai, todėl vertinimo komisija ilgai tarėsi, kurie jų geriausi. Mūsų progimnazijos 7a klasės mokinė, Kristė Blažiūnaitė, perskaičiusi linksmą tekstą apie rudenį, buvo pastebėta ir įvertinta - užėmė III vietą, tapo viena geriausių skaitovių Klaipėdoje. Mokinei konkursui pasiruošti padėjo lietuvių kalbos vyr. mokytoja Renata Žiliutė.
Ačiū tau, Kriste, kad garsini mūsų progimnaziją.

2018-03-12 Skaityti plačiau

Paroda iš antrinių žaliavų

Kovo 1-9 dienomis progimnazijoje vyko priešmokyklinės grupės vaikų ir jų tėvelių darbelių iš antrinių žaliavų paroda. Darbelių nuotraukos dalyvauja ekologiniame projekte „Žemę aš apglėbsiu ir labai mylėsiu“.

2018-03-11 Skaityti plačiau

Konkursas „Jaunasis Klaipėdos istorijos žinovas“

Kovo 5 dieną mokykloje vyko konkursas „Jaunasis Klaipėdos istorijos žinovas“, kuriame savo žiniomis rungtyniavo mūsų penktokai. Daugiausiai klausimų atsakė ir nugalėtojais tapo šie mokiniai:
I vieta – Arminta Zaburaitė, 5b klasė;
II vieta – Vytautė Bartkevičiūtė, Domantas Domeikis, 5b klasė;
III vieta – Sofija Ruginytė, Kornelija Sukauskytė, 5a klasė.
Sveikiname konkurso nugalėtojus!

2018-03-07 Skaityti plačiau

3a klasė paminėjo Lietuvos 100-metį

3a klasės mokiniai su dideliu užsidegimu įsitraukė į Atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimą. Jie tautine atributika pasipuošė klasę, kūrė eiles, rašė rašinius, piešė kompiuterinius piešinius ir atliko 100 gerų darbų. Juos surašė ant širdelių ir sudėjo į gerų darbų maišą. Už tai emocijų kupini pasidalino 100 saldainių. Atėjus 100-mečio minėjimo išvakarėms, dalyvavo mokyklos renginiuose. Dainavo pradinių klasių mokiniams skirtame minėjime. Džiaugėsi klasiokės Alinos gautu apdovanojimu. Mojavo savo gamintomis vėliavėlėmis ir leido į dangų tautinių spalvų balionus.

2018-03-06 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)