Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Mano šeimos pinigai“

Sausio 31 d. mūsų progimnazijoje vyko finansinio švietimo ir verslumo diena „Mano šeimos pinigai“. Mokiniai dalyvavo  edukacijose, komandinėse veiklose, klausė pranešimų, generavo verslumo idėjas, rungėsi viktorinose, mokėsi nepasiklysti profesijų labirintuose, dalyvavo „Blusų turgujė“. Buvo ugdomos pažinimo, komunikavimo, kūrybiškumo bei pilietinės kompetencijos.


2024-02-03 Skaityti plačiau

Koncertas

2024-01-31 Klaipėdos „Smeltės'' progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas ,,Smeltužė"(mokytoja Raimonda Milašienė) lankėsi Taikos Karalienės globos namuose, kur gyventojams ir Senjorų klubo nariams padovanojo puikią nuotaiką, koncertą! Akimirkos iš koncerto.


2024-02-02 Skaityti plačiau

Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka kitaip

Niūrią ir vėjuotą sausio 24 dieną 6g klasė išsiruošė į Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centrą. Jame vyko lietuvių kalbos ir literatūros pamoka kitaip. Juk menas ir literatūra yra puiki sintezė, kurios dalimi tapo ir patys mokiniai.

Šioje neįprastoje pamokoje vaikai pirmiausia susipažino su meno ekspozicija, kuri buvo eksponuojama penkiose salėse. Tada vaikų laukė kūrybinė užduotis, kurią mokiniai atliko grupėmis. Kiekviena grupė turėjo nupiešti namus, sugalvoti pavadinimą, nulipdyti namo gyventoją, dar turėjo sukurti ketureilį ar sakinius, kurie pristato nupieštą namą, o kūrybinius darbus teko pristatyti viešai. Vaikai sukūrė labai gražių darbų, netgi sukūrė repo ketureilį, bandė ir repuoti. Po šios pamokos geriausia refleksija buvo gera nuotaika ir šypsenos vaikų veiduose.


2024-01-26 Skaityti plačiau

Direktoriaus Arūno Matuzo 2023 metų veiklos ataskaita

Skelbiama ir progimnazijos bendruomenei bei progimnazijos tarybai  pateikiama svarstyti "Smeltės" progimnazijos direktoriaus Arūno Matuzo 2023 metų veiklos ataskaita.

Per 10 dienų (iki sausio 30 d.) nuo šios ataskaitos paskelbimo progimnazijos interneto svetainėje progimnazijos bendruomenė turi teisę pateikti pasiūlymus dėl ataskaitos vertinimo progimnazijos tarybai (el. paštu ilona.piekiene@smeltes.lt). Progimnazijos taryba, įvertinusi progimnazijos direktoriaus 2023 metų veiklos ataskaitą ir progimnazijos bendruomenės narių siūlymus, iki vasario 6 d. priima sprendimą dėl progimnazijos vadovo metų veiklos įvertinimo ir pateikia jį savivaldybės merui.

Direktoriaus Arūno Matuzo 2023 metų veiklos ataskaita (pdf.)

 

2024-01-19 Skaityti plačiau

Ekskursiją į PC RIMI

Sausio 18 d. 1b kl. mokinukai vyko į edukacinę pažintinę ekskursiją - į PC RIMI. Sužinojo, kiek daug darbų vyksta prekybos centre. Užsiėmimo metu išbandė kepėjo profesiją-patys kepė sausainius , kasininko kėdę - mokėsi skenuoti prekes.

2024-01-19 Skaityti plačiau

"Pažink teatrą ir jo užkulisius"

Sausio 18 d. 8b klasės mokiniai vyko į edukacinę ekskursiją "Pažink teatrą ir jo užkulisius". Susipažinome su Klaipėdos dramos teatro ir jo pastato istorija, pamatėme fasade įsispaudusius laiko pėdsakus, keliavome per viešas ir įprastai žiūrovų nematomas teatro erdves, apžiūrėjome aktorių kostiumus.

2024-01-19 Skaityti plačiau

„Aukuro” gimnazijos moksleivių dovana aštuntokams – miuziklas „Gyvenimas tęsiasi”

Sausio 12 dieną Smeltės progimnazijos aštuntų klasių moksleiviai turėjo unikalią galimybę pažiūrėti „Aukuro gimnazijos moksleivių miuziklą „Gyvenimas tęsiasi”. Į spektaklį vyko net 66 aštuntokai. Išvykos tikslas, kartu su gimnazistais pagerbti tuos, kurie žuvo, kad šiandien būtume laisvi.

Išėjo tėvelis į mišką

Meninė kompozicija pradėta liaudies dainos motyvu „Išėjo tėvelis į mišką. Muzikinis spektaklis pasakojo įdomią istoriją, kėlė retorinius klausimus: kodėl meilei tenka nuolat remti pečius su blogiu? Kaip išlaukti meilės, kuri nuo apšaudymų slepiasi apkasuose? Kaip mylėti tą, kuriam draugai užmerkia akis? Ką reiškia būti vaiku, kai suaugę nepajėgia išbūti? Šviesa, muzika, garsas, vaizdas ir prasmingi tekstai suteikė šiai dienai ypatingo sakralumo, o džiugiausia buvo tai, kad nuo scenos aštuntokams mojo ir buvę „Smeltės” progimnazijos mokiniai, dabar jau gimnazistai.


2024-01-16 Skaityti plačiau

Tarptautiniai mokymai Liuksemburge

Akimirkos iš tarptautinių mokymų Liuksemburge verslumo regionuose tema.  Gruodžio 16 – 22 dienomis Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja Silvija Daujotė ir karjeros specialistė Dana Lukauskienė bei Vilniaus universiteto studentas Matas Krikščiūnas dalyvavo tarptautiniame seminare „Rural Up”. Į seminaro vietą – nedidelį Liuksemburgo kaimelį, kuris vadinasi Neihaischen keliavome per Kalėdoms besiruošiantį Paryžių.

2024-01-08 Skaityti plačiau

Informacija dėl prašymų mokytis 2024-2025 mokslo metais registravimo pradžios.

Prašymų registravimas bus pradedamas vykdyti nuo:
1. 2024 m. vasario 26 d. 10 val. – į 9 klases;
2. 2024 m. vasario 27 d. 10 val. – į 2–4, 6–8, 10–12 klases;
3. 2024 m. vasario 28 d. 10 val. – į 1 klases;
4. 2024 m. vasario 29 d. 10 val. – į 5 klases.

2023-12-29 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)