Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Skaitymo konkursas

2023 m. spalio – 2024 m. sausio mėnesiais vyko Pradinukų skaitymo čempionatas. Jame dalyvavo 23 Lietuvos mokyklos, tarp jų ir mūsų progimnazija. Keturis mėnesius mokinukai skaitė knygas ir jas registravo.

2024-03-29 Skaityti plačiau

Vizitas į „Pono bebro” dirbtuves

Karjeros ugdymo dieną,  1d klasės moksleiviai, kartu su savo auklėtoja Viktorija Dozorec keliavo į „Pono bebro” dirbtuves. Vizitą derino karjeros konsultantė Dana Lukauskienė.  Išvykoje „Smeltės” progimnazijos pirmokai sužinojo, kad gera idėja, kūrybiškumas, potraukis darbui su mediena gali tapti puikiu verslu.

 


2024-03-28 Skaityti plačiau

,,Miestas prie jūros"

Kovo 26 dieną Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje vyko Respublikinė mokytojų ir mokinių kūrybinė - patyriminė konferencija ,,Miestas prie jūros". Joje dalyvavo 5a klasės mokiniai - Daumantas Jucius, Guoda Liutinskaitė, Meda Kataržytė, Sofija Kostina, Mileta Kamajevaitė. Vaikai pristatė muzikinę-literatūrinę kompoziciją: dainavo posmus apie Klaipėdą, deklamavo mokinių sukurtus haiku apie gimtąjį miestą. Pertraukos metu Daumantas Kahoot žaidime apie Klaipėdą laimėjo 1 vietą!

2024-03-27 Skaityti plačiau

„Smeltės” progimnazijoje – profesorius Liudas Mažylis

Kiekvieno žmogaus kelias yra unikalus, dažnai, kad ir kruopščiausiai suplanuota karjera – nepasiteisina, o gyvenimas pažeria netikėtumų virtinę. Kovo 22 dieną „Smeltės” progimnazijoje lankėsi europarlamentaras Liudas Mažylis. Jis dalinosi savo asmeniniais pasiekimais, karjeros pasirinkimu, kuris būtų neįmanomas be pomėgių, išlavintos kolekcionieriaus akies.

2024-03-25 Skaityti plačiau

Pirmasis penktokų istorijos konkursas !!!

Martyno Mažvydo progimnazijos organizuojamame istorijos bei lietuvių kalbos konkurse "Laisvės švyturys“ dalyvavo netgi dvi mūsų Smeltės komandos – „Geležinės vilkės“ (5 a kl. mokinės Meda, Vakarė, Sofija, Deimantė ir Ema) ir „Istorijos bebrai“ (5a kl. mokiniai Guoda ir Justas N. Bei 5 g kl. mokiniai Rapolas, Edvinas ir Konstantinas).

Viktorina – protų mūšis buvo iš 4 turų, klausimai – apie kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo aktą, apie lietuvių kalbą, Lietuvos istoriją ir bendrai apie viską, kas susiję su Lietuva.

Kas ji - Vytauto motina, kai kam sūri, o jos "rūbas" vertas 0,10 eur? Ar žinote, kiek Lietuvoje yra Kovo 11-osios gatvių? Kiek moterų pasirašė Kovo 11-osios aktą? Į kurią pusę nukreipta Vyčio žirgo uodega? Ką reiškia archaizmas „nešiotė“ ? Kas sudarė pirmąją lietuvišką abėcėlę ? 

O mūsų penktokai dabar žino, ir sužinoję daug naujo, bei gavę atminimo prizus, grįžta dar žingeidesni.

2024-03-15 Skaityti plačiau

Koncertas

2024-03-07 folklorinio ansamblio SMELTUŽĖ instrumentinė grupė koncertavo iškilmingoje  Karalienės Luizės medalių  įteikimo ceremonijoje. 

2024-03-12 Skaityti plačiau

Dailaus rašto konkursas „Žąsies plunksna“

Vasario 28 dieną mūsų progimnazijos 5‒8 klasių atstovai dalyvavo Klaipėdos miesto
mokinių tvarkingiausio sąsiuvinio ir dailaus rašto konkurse „Žąsies plunksna“. Į šį konkursą buvo deleguoti mokiniai, progimnazijos etape laimėję I vietą. Dalyviai atskirose amžiaus grupėse varžėsi, kieno rašysena lygesnė, dailesnė ir taisyklingesnė.


2024-03-08 Skaityti plačiau

„Praeities pėdsakais“

Ir nežinau pasaulyje aukštesnio
Už eglės ūgio žodį — Lietuva.
Numbering
Ir nežinau saldesnio duonos kąsnio.
Ir man graži lininė jos spalva.

Eduardas Mieželaitis

Kovo 5 d., mokyklos muziejuje įvyko paroda „Praeities pėdsakais“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Parodoje mokiniams buvo pristatyti  eksponatai, menantys II pasaulinio karo laikotarpį.  

2024-03-06 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)