Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Maironio poezijos skaitymo konkursas

Lapkričio 16 d. mūsų progimnazijoje vyko 5−8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Maironiui.

Mokiniai rinkosi įvairių temų Maironio eilėraščius, mokėsi juos atmintinai, stengėsi aiškiai perteikti pasirinkto kūrinio mintį, tinkama intonacija atskleisti savo emocinį požiūrį į sakomus dalykus. Meninį kūrinių skaitymą, kalbos kultūros kokybę, sceninę laikyseną vertino ir mokytojai, ir mokiniai. Džiaugiamės ir didžiuojamės visais mūsų skaitovais, mylinčiais poeziją ir gebančiais ją perteikti kitiems.


2023-11-22 Skaityti plačiau

Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21-ąją mūsų progimnazijos bendruomenė minėjo Pasaulinę sveikinimosi dieną. Ši diena buvo sumanyta 1973 m., kai didžiųjų pasaulio valstybių žmonės dėl šaltojo karo aplinkybių buvo susipriešinę, mažai bendravo. Du broliai iš JAV visam pasauliui tada išplatino žinią, skatinančią maloniai sveikintis, šypsotis ir bendrauti.

              

2023-11-21 Skaityti plačiau

,,Dailus raštas akį glosto"

Lapkričio 10 d. mokykloje vyko 2 - 4 klasių mokinių dailyraščio konkursas ,,Dailus raštas akį glosto". Konkurso nugalėtojai:

2c kl. - Toma Rimkutė, mokyt. Judita Mockutė - Serepinienė

3d kl. - Aurėja Janušaitytė, mokyt. Inga Medeikienė

4b kl. - Gintautė Garuolytė, mokyt. Giedrė Juodeškienė

Dėkojame visoms mokytojoms ruošusioms vaikus konkursui. Sveikiname konkurso nugalėtojus ir linkime sėkmės miesto mokyklų dailaus rašto konkurse ,,Plunksnelė".


2023-11-17 Skaityti plačiau

Tolerancijos žibintams- ypatinga prasmė!

Mūsų „Smeltės“ progimnazijos bendruomenė smagiai ir turiningai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną - lapkričio 13-ąją, kuri UNESCO sprendimu pasaulyje minima nuo 1995 m. Mūsų bendruomenė šią dieną savo veikla siekė atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių, sergančiųjų ir kitaip manančiųjų žmonių toleranciją. Ta proga dalyvavome tolerancijai skirtoje viktorinoje, žiūrėjome filmus, gaminome tolerancijos žibintus, kuriuos pabaigę sukabinome mokyklos vestibiulyje ir surengėme gražią parodą. Į žibintų gaminimo akciją įsiliejo visi progimnazijos mokiniai - nuo pirmokų iki aštuntokų. Žibintų nuotraukas viešinsime savo progimnazijos FB paskyroje

2023-11-16 Skaityti plačiau

Dailaus rašto konkursas

Spalio 25 d., „Vėtrungės“ gimnazijoje, vyko Klaipėdos miesto 7 klasių mokinių užsienio (rusų)  kalbos dailaus rašto konkursas. Mūsų progimnazijai atstovavo 7b klasės mokinė - Kamilė Steponkutė. Sveikiname Kamilę, laimėjusią 1-ąją vietą!

2023-11-10 Skaityti plačiau

,,Moliūgų fiesta"

Spalio 27 d. ūžte praūžė tradicija tapusi ,,Moliūgų fiesta". Nuo pat ryto skambėjo muzika, į progimnaziją rinkosi tėveliai ir mokiniai su kūrybiškai išskaptuotais moliūgais, jais buvo papuoštas progimnazijos vestibiulis. Mažesnieji mokinukai gamino žibintus, atliko įvairias smagias užduotis, kurias organizavo klasių vadovės. Vakare visa ,,Smeltės" bendruomenė rinkosi pasigrožėti šviečiančiais moliūgais, vaišinosi arbata, mėgavosi šiltu bendravimu, o mokiniai šėlo smagioje diskotekoje.

2023-11-01 Skaityti plačiau

Konstitucijos egzaminas

Teisingumo ministerija jau 17-tą kartą kvietė visus jungtis prie visuotinės teisinių žinių patikrinimo iniciatyvos – Konstitucijos egzamino, kuris šiemet sutampa su Konstitucinio Teismo įsteigimo 30-mečio minėjimu.

Istorijos mokytojos Robertina Janušauskienė ir Jūratė Čiūrienė suorganizavo, jog ir mūsų mokiniai šiame konkurse išbandytų savo jėgas.

Mokiniai istorijos pamokų metu, ir, žinoma, savarankiškai namie, gilino savo pilietines ir teisines žinias, o spalio 25 dieną dalyvavo Konstitucijos egzamine, mūsų Smeltėje.

Kas yra Konstitucinis Teismas ir kokius sprendimus jis priima?

Kuri valdžia nėra renkama tiesioginiais rinkimais?

Kas sudaro vyriausybę?

2023-10-27 Skaityti plačiau

‘‘European culture express‘‘

Anglų kalbos eTwinning būrelis pradeda naują tarptautinį projektą ‘‘European culture express‘‘, kuriame dalyvauja Turkija, Lenkija, Ispanija, Bosnija ir Hercogovina, Italija ir Lietuva. Šio projekto metu mokiniai turės galimybę virtualiai pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas, žaidimus, šventes, atliks skirtas užduotis. Su džiaugsmu įveikėme pirmąjį etapą kurdami projekto logotipą.

2023-10-25 Skaityti plačiau

Susitikimas su fotografe

Penktadienį, spalio 20 dieną, 6 c klasės valandėlėje kalbėjome apie profesijas. Pamokoje lankėsi vaikų fotografė Laura Šimkutė. Fotografija, pasak Lauros, yra žaidimas šviesa, ji padeda stebėti pasaulį pro objektyvą, iš šalies pažvelgti į save, savo aplinką. Ji mokė šeštokus daryti asmenukes esant tinkamam apšvietimui, pasakojo apie žymius fotografus, fotografijos žanrus ir galimybes.

 

 

2023-10-25 Skaityti plačiau

Svarbu ne vien imti, bet ir duoti

Vienas žmogus yra nepajėgus pakeisti pasaulio, bet išdrįsus savo mintimis pasidalinti su bendruomene, į savanorišką veiklą įtraukus visus – mokytojus, mokinius, jų tėvelius, mokykloje dirbančius kitus specialistus, pasiekiamas stulbinantis rezultatas.

2023-10-25 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)