Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Išvyka į Pilies muziejų

2019 gruodžio 18 d. priešmokyklinės grupės ugdytiniai vyko į Pilies muziejų, edukacinę veiklą „Suraski pilies lobį“. Pirmoji ekspozicija, pristatanti Klaipėdos pilies ir miesto vystymąsi, įsikūrusi autentiškose Frydricho ir Karlo poternose. Vaikams pasakojo apie archeologinius radinius archeologas Virginijus, kuris ir surado auksinį, brangakmeniu inkrustuotą žiedą.

2019-12-19 Skaityti plačiau

Tarptautinis e-Twinning anglų kalbos projektas „Jingle bells in different european languages“

4c klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame e-Twinning anglų kalbos projekte „Jingle bells in different european languages“. Kartu su mokytojomis Brone Kauneckiene ir Ilona Piekiene, vaikai mokėsi dainuoti puikiai žinomą anglišką dainelę „Jingle bells“ lietuvių kalba ir pristatyti savo dainą ir Lietuvą tarptautinėje erdvėje. Projekto tikslas buvo – skatinti mokinių susidomėjimą anglų kalba, bendravimo ir bendradarbiavimo tarptautinėje erdvėje ugdymą bei gebėjimą pristatyti savo šalį užsienyje.

2019-12-18 Skaityti plačiau

Projektas „Christmas presents“

Gruodžio mėnesį 3a ir 5a klasės mokiniai dalyvavo mokykliniame projekte „Christmas presents“, kurio metu dalyvavo įvairiose veiklose: susipažino su žodžiais kalėdine tematika, vadovaudamiesi instrukcijomis ieškojo mokykloje išsibarsčiusių daiktų, kūrė kalėdinius komiksus. Naudodami kompiuterines programas CoSpace ir Kahoot pasitikrino savo žinias apie Šv. Kalėdas. Projekto pabaigoje mokiniai džiaugėsi teigiamomis emocijomis visų projekto veiklų metu ir saldžiais įvertinimais.

2019-12-18 Skaityti plačiau

Gruodžio 9 –oji Pasaulinė Antikorupcijos diena

Jau šeštąjį kartą kartu su „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ bendruomene mūsų mokyklos mokiniai minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną.
Septintokai dalyvavo pamokoje „Būk sąžiningas. Pradėk nuo savęs”. Klausėsi pranešimo, diskutavo, kūrė plakatus.
8a klasės mokiniai dalyvavo diskusijoje su viešnia iš Transparency Internetional organizacijos.
Pertraukų metu visi buvo kviečiami kurti mūsų mokyklos vertybių žemėlapį.

2019-12-18 Skaityti plačiau

AIDS dienos paminėjimas

Gruodžio 1-oji yra minima Pasaulinė AIDS diena.
Progimnazijoje gruodžio 2-osios rytą 8a klasės mokiniai kiekvienam atvykusiam į mokyklą dalijo raudonus kaspinėlius. Raudonas kaspinas – tarptautinis paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolis. Taip pat mokykla sudalyvavo ULAC siūlomoje viktorinoje – protmūšyje ,,AIDS – geriau žinoti 19“. Šiame protmūšyje rungtyniavo 7-8 kl. mokinių atstovai. Susumuvus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad protmūšį laimėjo 7b klasės mokinių komanda. Mokiniai buvo apdovanoti prizais, diplomais.

2019-12-17 Skaityti plačiau

PUG mokiniai P. Domšaičio galerijoje

Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos Priešmokyklinės grupės mokiniai 2019 m. lapkričio 27 d. vyko į P. Domšaičio galeriją, edukacinį užsiėmimą „Kas pametė karūną?“
Mokiniai turėjo galimybę, kuriam iš naminių ar laukinių gyvūnų tiktų ši „karūna“. O suradę – suprato, kad tai briedžio karūna. O edukacinio užsiėmimo vadovė pavertusi mokinius dailininkais, vaikai nupiešė labiausiai patikusį briedį.

2019-12-16 Skaityti plačiau

Konkursas „Minutė“

Gruodžio 5 dieną dalyvavome Klaipėdos miesto 5-8 klasių mokinių greitojo skaitymo konkurse „Minutė“, kuris vyko Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje. Mūsų mokyklai atstovavo 5g klasės mokinė Akvilė Dzindzeletaitė (mokytoja R. Žiliūtė), 6a klasės mokinys Dovydas Pilius (mokytoja R. Bertašienė), 7a klasės mokinys Džiugas Remeikis (mokytoja R. Visockaitė) ir 8c klasės mokinys Martynas Macevičius (mokytoja R. Bertašienė).
Kadangi šie metai paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais, tad ir skaitymui parinkta ištrauka iš nelabai parankaus, bet vaizdingo senovinės kalbos teksto. Konkurso pradžioje mokiniai klausėsi pasakojimo apie neeilinę šio rašytojo asmenybę ir visapusišką jo veiklą, po to buvo pakviesti raiškiai, įtaigiai ir greitai skaityti jo kūrybos ištrauką.

2019-12-13 Skaityti plačiau

Paroda „Mano emocijų pasaulis“

Gruodžio pradžioje 5 – tų klasių mokiniai pakvietė visus į parodą „Mano emocijų pasaulis“. Jausmas turi daug „veidų“, o tie veidai – emocijos. Jos visada su mumis. Jausmų ir emocijų pasaulio pažinimas - tai lyg kelionė į savęs pažinimą, o kuo geriau pažįstame save, tuo lengviau suprantame ir kitus.
Penktų klasių mokiniai per etikos pamokas susipažino su spalvingu ir sudėtingu emocijų pasauliu, o kilusias mintis įgyvendino per technologijų pamokas, iš medžio gamindami emocijų veidukus.

2019-12-12 Skaityti plačiau

Kvietimas

Norime jus pakviesti gruodžio 12 dieną 18.30 val. į mokyklos aktų salę palaikyti ir pasidžiaugti mūsų mokyklos mokiniais, pajausti artėjančių švenčių dvasią, valandėlę pailsėti nuo intensyvaus prieššventinio laikotarpio.

2019-12-10 Skaityti plačiau

Renkuosi gyventi sveikai

Lapkričio mėnesį pradinių klasių mokiniai įsijungdami į prevencinio mėnesio renginius kūrė kompiuterinius piešinius „Renkuosi gyventi sveikai“. Džiugino vaikų kūrybiškumas ir idėjų gausa. Tai sveika mityba, sportas, pasivaikščiojimas gryname ore su šuniuku, žaidimai su šeima, poilsis prie jūros ar gulėjimas pievelėje ir debesėlių tyrinėjimas. Gražiausi darbeliai papuošė mokyklos I aukšto koridorių. Jų autoriai buvo apdovanoti padėkos raštais.

2019-12-09 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)