Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Smeltės“ progimnazijos direktoriaus 2020 metų veiklos ataskaita

Skelbiama ir progimnazijos bendruomenei bei Progimnazijos tarybai pateikiama svarstyti „Smeltės“ progimnazijos direktoriaus 2020 metų veiklos ataskaita. Per 10 dienų (iki sausio 30 d.) nuo šios ataskaitos paskelbimo progimnazijos interneto svetainėje progimnazijos bendruomenė turi teisę pateikti pasiūlymus dėl ataskaitos vertinimo Progimnazijos tarybai (el. paštu jurgita.padreziene@smeltes.lt).

2021-01-20 Skaityti plačiau

Ėjimo-Bėgimo Akcija ,,Aš klaipėdietis aš žinau Klaipėdos istoriją“

Sausio 15d. Klaipėdos ,,Smeltės“ progimnazijos 5-8 kl moksleiviai minėjo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 98-ąsias metines. Iš istorijos puslapių žinome, kad tuomet Prancūzijai priklausantį Klaipėdos kraštą vaduoti ėjo sukilėlių būriai iš Gargždų, Kretingos, Palangos, Priekulės ir kitų rajonų. 1923m. sausio 15d. Klaipėda išvaduota ir mažosios Lietuvos kraštas prijungtas prie Lietuvos. Ši data paminima įvairiais renginiais, karinėmis incenizacijomis (kaip lietuviai šturmavo prancūzus), kasmet vyksta naktiniai žygiai iš minėtų miestelių.

2021-01-18 Skaityti plačiau

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Smagu, kad ir šiais metais taip pat pavyko aktyviai dalyvauti akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ virtualiu būdu. Pilietiškumo jausmas stiprus mūsų mokiniuose.
AČIŪ už taip išreikštą padėką mūsų tautos didvyriams iškovojusiems laisvę ir nepriklausomybę.

2021-01-15 Skaityti plačiau

Sveikatiados iššūkis „Pusryčiai madinga“

Sveikatiados iššūkyje „Pusryčiai madinga“ sudalyvavo 6 ir 7 klasės. Iššūkio metu mokiniai ieškojo košių receptų su kuo įvairesniais sveikatai palankiais priedais. Tuomet virė, puošė ir ragavo savo pagamintas košes. Gauti rezultatai labai džiugino. Taip pat mokiniai tobulino fotografijos įgūdžius, tad pasisėmė įvairios patirties ir gavo pačių geriausių emocijų.
Kviečiame skirti Jūsų kelias minutes ir paspausti nurodytas nuorodas, kuriose reikia surinkti kuo daugiau balsų (reikia paspausti „Patinka“ nuorodoje). Laimėtojai bus skelbiami SAUSIO 29 d. Šio konkurso metu bus apdovanotos 5 ugdymo įstaigos!

2021-01-14 Skaityti plačiau

Akcija ,,Bėgu už Lietuvos laisvės gynėjus“ 1991-2021 sausio 13d.

Sausio 12d. Klaipėdos ,,Smeltės“ progimnazijos 5-8 klasių moksleiviams fizinio ugdymo pamokos buvo netradicinės, skirtos paminėti tragiškus 1991m. sausio 13-osios įvykius. Kaip visi žinome ir pamename viskas prasidėjo būtent sausio 12-ają t.y sausio 13-osios išvakarėse ir kruvinieji įvykiai tesėsi per visą naktį. Pagerbiant Lietuvos didvyrius kritusius už Lietuvos nepriklausomybę, fizinio ugdymo mokytojo Tado Katlioriaus iniciatyva buvo organizuotas nuotolinis moksleivių bėgimas. Bėgimo tikslas buvo nubėgti 3 km ar didesnį atstumą taip, kad įveiktoje distancijoje atsispindėtu skaičius 13, nes tokia diena, ar 30, nes tiek metų praėjo nuo įvykių.

2021-01-13 Skaityti plačiau

Integruotas projektas (istorija/etika) „ Sausio 13-ajai - 30 ”

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – mūsų tautai visuomet išliks nepaprastai dideliu laimėjimu prieš neteisingą Sovietų Sąjungos sistemą, nepajėgusią nugalėti minios žmonių, kuriuos tądien vienijo nepalaužiama drąsa, vienybė ir meilė Lietuvai. Net prabėgus 30-čiai metų 1991-ųjų sausio 13-osios dienos įvykius prisiminti vis dar skaudu, tačiau šiandien mes ne tik gedime žuvusiųjų Laisvės gynėjų, bet ir džiaugiamės tuo, ką jiems pavyko iškovoti. Rizikuodami savo gyvybėmis ir aukodami jas, žmonės gynė Lietuvos laisvę, todėl tik ja džiaugdamiesi, ją brangindami ir ją švęsdami geriausiai galime įprasminti jų aukas savo šaliai.

2021-01-12 Skaityti plačiau

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų dieną

Norėdamas pažymėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, mūsų progimnazijos 5g klasės mokinys Benas Švilpa, padedamas dailės mokytojos, sukūrė šį plakatą.

2021-01-11 Skaityti plačiau

Sveikinimas

Saugių ir
              sėkmingų
                             ateinančių
                                             2021-ųjų metų!

2020-12-28 Skaityti plačiau

„Knygų ekspertai“

Mūsų progimnazijos 6-7 mokiniai dalyvavo jau tradiciniu tapusiame Klaipėdos miesto projekte – konkurse „Knygų ekspertų kovos“.
Šiemet dėl nuotolinio mokymosi konkurso užduotys buvo pakeistos. Reikėjo perskaityti nurodytas knygas ir parašyti autoriams laiškus, meniškai išdėstyti mintis apie skaitytą knygą, pateikti savo įžvalgas, samprotauti apie įvykius ir pasekmes, vertinti veikėjų poelgius ir situacijas. Šeštokai skaitė Daivos Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“, o septintokams buvo pasiūlyta Ilonos Ežerinytės knyga „Verksnių klubas“. Mokinių laiškus vertino ne tik kompetentinga komisija, bet ir knygų autorės.

2020-12-23 Skaityti plačiau

Virtuali paroda

5-tų klasių mokiniai, laukdami švenčių ir paskatinti technologijų mokytojos E. Enzinaitės, sugalvojo nudžiuginti „Smeltės“ progimnazijos bendruomenę. Mokiniai nuoširdžiai stengėsi kurti darbelius kalėdine tematika, juos fotografuoti ir pasidalinti jaukiais blyksniais su klasės draugais, mokytojais ir visa bendruomene.
Šiltų akimirkų jums linki mokiniai iš namų.

2020-12-22 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)