Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

Integruotas projektas (istorija/etika) „ Sausio 13-ajai - 30 ”

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – mūsų tautai visuomet išliks nepaprastai dideliu laimėjimu prieš neteisingą Sovietų Sąjungos sistemą, nepajėgusią nugalėti minios žmonių, kuriuos tądien vienijo nepalaužiama drąsa, vienybė ir meilė Lietuvai. Net prabėgus 30-čiai metų 1991-ųjų sausio 13-osios dienos įvykius prisiminti vis dar skaudu, tačiau šiandien mes ne tik gedime žuvusiųjų Laisvės gynėjų, bet ir džiaugiamės tuo, ką jiems pavyko iškovoti. Rizikuodami savo gyvybėmis ir aukodami jas, žmonės gynė Lietuvos laisvę, todėl tik ja džiaugdamiesi, ją brangindami ir ją švęsdami geriausiai galime įprasminti jų aukas savo šaliai.

2021-01-12 Skaityti plačiau

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų dieną

Norėdamas pažymėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, mūsų progimnazijos 5g klasės mokinys Benas Švilpa, padedamas dailės mokytojos, sukūrė šį plakatą.

2021-01-11 Skaityti plačiau

Sveikinimas

Saugių ir
              sėkmingų
                             ateinančių
                                             2021-ųjų metų!

2020-12-28 Skaityti plačiau

„Knygų ekspertai“

Mūsų progimnazijos 6-7 mokiniai dalyvavo jau tradiciniu tapusiame Klaipėdos miesto projekte – konkurse „Knygų ekspertų kovos“.
Šiemet dėl nuotolinio mokymosi konkurso užduotys buvo pakeistos. Reikėjo perskaityti nurodytas knygas ir parašyti autoriams laiškus, meniškai išdėstyti mintis apie skaitytą knygą, pateikti savo įžvalgas, samprotauti apie įvykius ir pasekmes, vertinti veikėjų poelgius ir situacijas. Šeštokai skaitė Daivos Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“, o septintokams buvo pasiūlyta Ilonos Ežerinytės knyga „Verksnių klubas“. Mokinių laiškus vertino ne tik kompetentinga komisija, bet ir knygų autorės.

2020-12-23 Skaityti plačiau

Virtuali paroda

5-tų klasių mokiniai, laukdami švenčių ir paskatinti technologijų mokytojos E. Enzinaitės, sugalvojo nudžiuginti „Smeltės“ progimnazijos bendruomenę. Mokiniai nuoširdžiai stengėsi kurti darbelius kalėdine tematika, juos fotografuoti ir pasidalinti jaukiais blyksniais su klasės draugais, mokytojais ir visa bendruomene.
Šiltų akimirkų jums linki mokiniai iš namų.

2020-12-22 Skaityti plačiau

Dailės darbų paroda

2020 metais „Smeltės“progimnazijos mokinių kūrybos troškulys ir meilė meninei raiškai nustelbė į virtualią erdvę perkelto mokymosi nepatogumus. Jis davė daug puikių vaisių–nuoširdžių dailės kūrinėlių. Norėdami juos pristatyti, sudėjome į šią parodėlę.

2020-12-21 Skaityti plačiau

Kompiuterinių piešinių paroda

5 klasių mokiniai pasitelkę vaizduotę ir savo svajones, pasirinkta kompiuterinės grafikos programa kūrė savo žiemą. Kviečiu aplankyti virtualią kompiuterinių piešinių/atvirukų parodą "Žiemos fantazija" ir pasigrožėti vaikų sukurtais darbeliais.

2020-12-21 Skaityti plačiau

Parodėlė

Priešmokyklinukai kartu su 1D ir 1A pradinių klasių mokiniais, talkinant jų mokytojoms, gruodžio 3 dieną surengė parodėlę. Kartais kojinė gali virsti sniego seniu, ar miela Kalėdų dekoracija. Tereikia storesnio siūlo, virvelės, ryžių ar kruopų. Ruošiant dekoracijas laukti švenčių žymiai smagiau.
Sakoma, kada gauni dovaną, pilnėja tavo delnai, bet kada duodi kitam - pilnėja tavo širdis. Tad, stengiamės pripildyti savo širdeles gerumu.

2020-12-21 Skaityti plačiau

Mokomės pažinti gamtą

"Smeltės" progimnazijos priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai mokosi pažinti gamtą, jos reiškinius. Pasivaikščioti išėjusius vaikus pasitinka paukščiai - gulbės, antys, žuvėdros, kirai, varnos, kuosos. Stebime paukščių gyvenimą, elgseną, maitinimosi įgūdžius.
Vaikai susidomi medžių ir krūmų vaisiais. Renka juos, nes panaudos skaičiavimui, darbelių atlikimui. Stebi jau sukrautus pumpurus, prabėgusią "šalnos avelę" pievoje, apšerkšnijusiu lapus.

2020-12-20 Skaityti plačiau

Projektinis darbas „Kuriu Lietuvą“

6a, 6b, 6c, 6g klasių mokiniai dalyvavo projekte „Kuriu Lietuvą“. Mokiniai iš priemonių, kurias rado namuose, kūrė Lietuvos žemėlapį. Darbui panaudojo maisto produktus, sagas, siūlus, žaislus. Kviečiu pasigrožėti.

2020-12-18 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)