Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Gyvenkime sveikai“

2019 m. lapkričio mėnuo buvo skirtas rūkymo prevencijai. Visą progimnazijos bendruomenę kvietėme gyventi sveikai, todėl ir mėnesį pavadinome „Gyvenkime sveikai“.
Priešmokyklinės grupės, 1-4 klasių mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Aš vietoj rūkymo renkuosi“. Šauniai buvo papuoštos klasių durys (žr. nuotraukas), išdalinti diplomai ir prizai I-III vietų nugalėtojams.
Psichologė Dalia vedė psichoedukacinį užsiėmimą 4 klasių mokiniams „Rūkyti nesveika“. Mokiniai ne tik kalbėjo, bet ir išpiešė rūkymo pasekmes (žr. nuotraukas).

2019-12-08 Skaityti plačiau

Lašelis visų mūsų šilumos mažiesiems draugams

Griodžio 5 d.  „Smeltės“ progimnazijos kiekvienos klasės atstovai vyko aplankyti didžiausią gyvūnų prieglaudą Lietuvoje „Būk mano draugas“. Nuo visos progimnazijos bendruomenės nuvežė daug dovanų: maisto, žaislų, gyvūnų priežiūros priemonių. Atvykusius mokinius pasitiko prieglaudos „administratoriai“ - kačiukai ir šuniukai. Visiems buvo daug džiaugsmo. VšĮ „Būk mano draugas“ savanorė papasakojo apie prieglaudos gyvūnų likimus ir patarė kaip būti atsakingais šeimininkais.

2019-12-06 Skaityti plačiau

Etnokultūrinė diena

Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos folklorinis ansamblis „Smeltužė“ (vadovė Raimonda Milašienė) 2019-11-28 dalyvavo „Aukuro" gimnazijos Etnokultūrinėje dienoje, kurioje ne tik parodė programą viktorinos „Etno veža" dalyviams, bet kartu su visais sukosi smagiame šokių sūkuryje. Po koncerto sulaukė ne tik saldžių dovanų, bet ir daug pagyrimo žodžių.

2019-12-02 Skaityti plačiau

RUDENS VAKARONĖ „GIMTINĖS MEDŽIŲ PRIERGLOBSTYJE

Vykstant ,,Smeltės“ progimnazijoje atvirų durų dienai, priešmokyklinėje grupėje vyko vaikų vakaronė kartu su tėveliais. Visą vakarą vaikai sekė sakmes apie medžius, apie ąžuolą galiūną, vaidino mini spektakliukus „Ąžuolas ir baravykas“, „Kirvis ir pjūklas“, deklamavo eilėraščius, porino patarles, minė mįsles.
Smagu, kai grupė pakvimpa kepta namine duona ir aguonų pyragu, visiems buvo smagu degustuoti iš rudens gėrybių padarytus patiekalus.
Vakaronei įpusėjus šokome lietuvių liaudies žaidimus „Tamsu, tamsu, žaliam miške tamsu“, „Mes pašoksim šokymą“.

2019-12-01 Skaityti plačiau

Vaikai vaikams apie knygas

Lapkričio 28 dieną grupė aštuntokų su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Regina Bertašiene vyko į Klaipėdos Simono Dacho mokyklą ir kartu su devyniomis kitų mokyklų komandomis dalyvavo kūrybiniame literatūriniame renginyje „Vaikai vaikams apie knygas“. Mūsų progimnazijai atstovavo keturių mėgstančių skaityti ir kurti mokinių komanda: Marta Zacharova, Ugnė Barauskaitė, Arnas Venys ir Dominykas Šiaulys.

2019-11-29 Skaityti plačiau

Protų mūšis apie psichoaktyvias medžiagas

Lapkričio 27 d. ,,Versmės‘‘ progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro suorganizuotas protų mūšis ,,Ką žinau apie psichoaktyvias medžiagas?“. Šiame renginyje dalyvavo ,,Smeltės“ progimnazijos, ,,Versmės“ progimnazijos ir Gedminų progimnazijos 8 klasių mokinių komandos. Mūsų mokyklą atstovavo 8b ir 8c mokinių komandos. Mokiniai turėjo atsakyti į įvairius ir įdomius klausimus (jų buvo 30), susijusius su psichoaktyviomis medžiagomis. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad I vieta atiteko 8b klasės komandai, surinkusiai 21 tašką. II vieta – ,,Versmės“ progimnazijos 8c komandai (surinkę 18 taškų), III vieta – Gedminų progimnazijos 8e komandai (surinkę 17 taškų).

2019-11-29 Skaityti plačiau

SVEIKATIADOS IŠŠŪKIS – 400g daržovių ir vaisių kasdien

,,Smeltės“ progimnazijoje Sveikatiados ,,400 g daržovių ir vaisių kasdien“ iššūkyje dalyvavo 7a, 7b klasių atstovai ir tėvai. Mokykla ruošėsi tradiciniam renginiui ,,Moliūgų fiesta 2019“, tad buvo sugalvota, jog išskaptuoti moliūgai puikiai tiktų iššūkiui – „400g vaisių ir daržovių kasdien“. Šiam tikslui įgyvendinti buvo suburta Tėvų, Mokytojų ir mokinių grupė, kuri gamino moliūgų sriubą. Mokiniai su Tėveliais bei sveikatos specialiste ieškojo sveikiausių gardžiausių receptų, technologijų mokytoja su mokiniais ruošė daržoves, ragavo įvairių rūšių moliūgus. Juos kepė, virė ir be abejo ragavo gardžiausią daržovių sriubą, kuria pasidalino su visa progimnazijos bendruomene tradiciniame renginyje „Moliūgų fiesta 2019“. Mokiniai ir jų Tėvai visus pakvietė pasivaišinti jų gaminta kremine moliūgų sriuba, kuri buvo puikiai įvertinta visų ragavusių dalyvių, o jų buvo virš 300.

2019-11-27 Skaityti plačiau

„Skaniausios vaisių salotos“

Lapkričio 20 d. priešmokyklinė „DELFINUKŲ“ grupė gamino vaisių salotas. Mūsų veiklos tikslas - puoselėti sveiką gyvenseną, ugdyti įgūdžius gaminti skanų ir sveiką maistą.
Kiekvienas ugdytinis atsinešė po keletą vaisių. Visi noriai ragavo, patarinėjo vieni kitiems, dalinosi savo išmone, susipažino kokių taisyklių reikia laikytis gaminant, koks turi būti elgesys prie stalo.

2019-11-26 Skaityti plačiau

Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21-ąją mokykla minėjo Pasaulinę sveikinimosi dieną. Ši diena buvo sumanyta 1973 m., kai didžiųjų pasaulio valstybių žmonės dėl šaltojo karo buvo susipriešinę, mažai bendravo. Tada du broliai iš JAV visam pasauliui išplatino žinią, skatinančią maloniai sveikintis, šypsotis ir bendrauti.
Įkvėpti šios idėjos ketvirtadienio rytą mūsų mokyklos mokiniai vykdė akciją „Būkite pasveikinti!“ Skambant nuotaikingai M. Mikutavičiaus dainai „Pasveikinkim vieni kitus...“, mokiniai fojė pasitiko su visais garsiai sveikindamiesi, dalindami mokytojams bei kitiems mokyklos darbuotojams mielus paveikslėlius ir linkėdami geros dienos.

2019-11-22 Skaityti plačiau

Žvakių liejimo edukacija

Mes, priešmokyklinės grupės mokiniai, lapkričio13 d.vykome į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų. „Vaško kumelaitė - lino uodegaitė“ - Kas? Žinoma - tai -žvakė.
Vaikučiai ne tik išgirdo įdomių pasakojimų apie lietuvių tradicijas, bitininkystę, žvakių gamybą, bet ir patys dalyvavo tame procese ir kiekvienas savo rankose išsinešė po mažą žiburėlį - žvakelę.

2019-11-20 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)