Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Balti Kalėdų angelai“

...balti kaip sniegas, lengvi kaip pūkas, visuose gyvenimo keliuose mus saugantys ir globojantys Aukščiausiojo pasiuntiniai prieš šv. Kalėdas susispietė „Smeltėje“.
Kviečiame aplankyti dekoratyvinių karpinių būrelio „Karpinukai 1-4 klasių mokinių parodą „Balti Kalėdų angelai“...
Nesvarbu, kaip žmogus įsivaizduoja savo angelą, nes visada tai yra draugiška ranka, globa ir išmintis, skirta tik jam vienam. Žinojimas, kad saugo angelai, žmonėms suteikia pasitikėjimo savimi: įgauname daugiau jėgų, noro džiaugtis viskuo ir drąsos keisti savo gyvenimą, prisiimti už jį atsakomybę.

2018-12-19 Skaityti plačiau

Kalėdinis renginys frankofonams Klaipėdoje

2018 m. gruodžio 12-13 d. Klaipėdoje vyko kalėdinis renginys „L‘esprit francophone de Noël“ („Frankofoniška Kalėdų dvasia“). Prancūzų institutas Lietuvoje ir Klaipėdos apskrities mokyklų frankofonijos bendruomenė gruodžio 12 d. Klaipėdos I. Simonaitytės apskrities viešojoje bibliotekoje Gerlacho palėpėje pristatė šešėlių ir muzikos kalėdinę pasaką prancūziškai 4-7 klasių mokiniams.
Mūsų mokyklai atstovavo prancūzų kalbos pradžiamoksliai iš 4b ir c klasių, 4c kl. mokytoja Indrė Masaitienė, bei besimokantys prancūzų kalbos 5a ir 7a,c klasių mokiniai.

2018-12-17 Skaityti plačiau

Kvietimas

     VISUS
               VISUS
                     VISUS
                           IR DIDELIUS IR MAŽUS

KLAIPĖDOS „SMELTĖS“ PROGIMNAZIJA

KVIEČIA
Į KALĖDINĮ BENDRUOMENĖS RENGINĮ

ANT ANGELO SPARNŲ
2018-12-14 Skaityti plačiau

Dailyraščio konkursas „Dailus raštas akį glosto“

Lapkričio 15 d. mokykloje vyko 2 – 4 klasių mokinių dailyraščio konkursas „Dailus raštas akį glosto“. Konkurse dalyvavo po 2 gražiausiai rašančius mokinius iš kiekvienos klasės. Visi mokiniai labai atsakingai ir kruopščiai nurašė tekstus. Buvo labai sunku išrinkti gražiausiai rašančius mokinius. Nugalėtojais tapo: 2 a klasės mokinė Adrija Adomaitytė ( mokyt. R. Ramanauskienė), 3 a klasės mokinė Viltė Gedgaudaitė ( mokyt. Ž. Kontautienė), 4 c klasės mokinė Akvilė Dzindzeletaitė ( mokyt. I. Masaitienė).
Gruodžio 6 d. šios mergaitės dalyvavo Klaipėdos miesto 2 – 4 klasių mokinių dailyraščio konkurse „Plunksnelė“. 4 c kl. mokinė Akvilė Dzindzeletaitė mieste užėmė 2-ą vietą. Džiaugiamės visais dalyvavusiais konkurse, sveikiname Akvilę.

2018-12-11 Skaityti plačiau

„Ei, Kalėda“

Folklorinis ansamblis „Smeltužė“ prasidėjusį Adventą pasitiko šiltu ir jaukiu vakaru „Ei, Kalėda“ mokyklos ir mikrorajono bendruomenei. Vakaronės metu vaikai kartu su tėveliais prisiminė tradicijas, papročius, Kūčių vakaro burtus, dainavo dainas, ėjo ratelius ir, žinoma, smagiai pašoko.

2018-12-09 Skaityti plačiau

2018 lapkritis – prevencinis mėnuo – „MES PRIEŠ APKALBAS”

5-8 klasių mokiniai pripažino, kad yra apkalbinėjami, o apkalbos – tai viena iš patyčių formų. Psichologės- psichoterapeutės Elonos Ilgiuvienės nuomone, apkalbos – tai trečiąjį asmenį žeminančios kalbos, skleidžiamos jam už nugaros. Todėl 5-8 klasių seniūnai, auklėtojos, psichologė D.Klumbienė, socialinė pedagogė D.Grigienė sutiko, kad reikėtų organizuoti:
· 1-8 klasių mokytojų akciją „Mes stabdome apkalbas“. Mokytojai buvo paraginti patys kitų neapkalbinėti bei stabdyti apkalbinėtojus.

2018-12-07 Skaityti plačiau

Labdaros koncertas „Aš esu 2018 “

Lapkričio 27 d. mūsų mokyklos vokalinis ir gitaristų ansambliai, vadovaujami mokytojų Rūtos Grybaitės ir Raimondos Milašienės, kartu su kitais Žemaitijos krašto kolektyvais, dalyvavo sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Klaipėdos viltis“ organizuotame labdaros koncerte „Aš esu 2018“, skirtame Lietuvos šimtmečiui ir Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti.

2018-11-30 Skaityti plačiau

Mokytojų streikas

Antra savaitė progimnazijoje vyksta mokytojų streikas. Nors pamokos nevyksta, bet mokytojai nesėdi nuleidę rankų, o aktyviai įsilieja į įvairius renginius, kad atkreiptų valdžios dėmesį.
Lapkričio 27 dieną 11 val. 14 šaunių, drąsių progimnazijos mokytojų įsisegė užrašą „Streikuoju“, pasiėmė po varpelį, juo skambino ir vaikščiojo Klaipėdos centrine gatve. Taip stengėsi atkreipti dėmesį į švietimo problemas ir valdžios nenorą suprasti, jog mokytojai ne iš gero gyvenimo išėjo į gatves.

2018-11-30 Skaityti plačiau

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. mūsų mokykloje buvo minima UNESCO paskelbta Tarptautinė Tolerancijos diena. 2018 metais šios pilietinės iniciatyvos idėjos simboliu buvo pasiūlytas Tolerancijos raktas, puikiai tinkantis atrakinti žmonių mintis, širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokios išvaizdos ar pažiūrų žmogų.
Tolerancijos dienos paminėjimas sutapo su progimnazijos prevencinės veiklos mėnesiu „Mes prieš apkalbas“. Taigi kiekviena klasė kūrė Tolerancijos raktus ir juos papuošė pagarbos kupinomis frazėmis, kurios gerai nuteikia, sustiprina, nuramina, mažina apkalbas.

2018-11-29 Skaityti plačiau

Mokinių konkursas „Lietuvos šimtmečio talenčiukai“

Lapkričio 23 d. Hermano Zudermano gimnazijoje vyko miesto pradinių klasių mokinių konkursas „Lietuvos šimtmečio talenčiukai“. Jame dalyvavo 4c klasės mokinys Naglis Marčiulaitis. Pristatydama savo klasės draugą Atėnė Anužytė paminėjo, kad tai šmaikštus, linksmo būdo draugas, puikus meistras, žvejas, sportininkas. Scena jam miela kaip žaidimų aikštelė, o progimnazijos folkloro ansamblyje „Smeltužė“ jis tiesiog nepakeičiamas. Tai Naglis įrodė užimdamas 3-čia vietą tarp visu dalyvių. Džiaugiamės augančiu talentu.

2018-11-28 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)