Klaipėdos „Smeltės” progimnazija smeltesm@gmail.com Tel. (8-46) 345832

„Smeltės“ X-Faktorius

Šis pavasaris mus sukvietė į jubiliejinį užsienio kalbų ir muzikos tarpmokyklinį festivalį „Smeltės“ X-Faktorius. Šventėje dalyvavo 11 kolektyvų: iš „Sendvario“ progimnazijos, „Vyturio“ progimnazijos, S. Dacho progimnazijos, M. Mažvydo progimnazijos, Hermano Zudermano gimnazijos, „Gabijos“ progimnazijos. Šiemet į festivalį atvyko solistė net iš Klaipėdos rajono Ketvergių pagrindinės mokyklos. „Smeltės“ progimnazijai atstovavo 3 kolektyvai: solistė ketvirtokė Klaudija, „Emile class“ vokalinis ansamblis ir 7a klasės vokalinis ansamblis.

2018-04-21 Skaityti plačiau

Sveikiname!

Mokyklos Instrumentinis ansamblis, vadovės Rūta Grybaitė ir Raimonda Milašienė, XVIII-jame instrumentinės muzikos festivalyje laimėjo „Kūrybiškiausio kolektyvo“ nominaciją.
Sveikiname ir džiaugiamės.

2018-04-21 Skaityti plačiau

Susitikimas su Zita Gaižauskaite

Š.m. balandžio 17 d. „Smeltės“ progimnazijos bibliotekoje lankėsi Zita Gaižauskaitė. Susitikimo metu poetė kvietė pirmokėlius „padėti išrauti Ropę“, deklamavo eilėraščius, kartu su vaikais mėgino sukurti trumpą eilėraštuką, atsakinėjo į įvairius klausimus, dalino autografus.
Džiaugiamės, kad vaikų poetė kiekvienais metais atvyksta susitikti su mokyklos pirmokėliais, jų mokytojomis.

2018-04-20 Skaityti plačiau

Respublikinis prancūziškos dainos festivalis Šeduvoje „L‘amour change le monde“

Š. m. balandžio 13 d., Šeduvoje, 7a kl. mokinių ansamblis dalyvavo tradiciniame respublikiniame prancūziškos dainos festivalyje L‘amour change le monde“ („Meilė keičia pasaulį“). Festivalyje dalyvavo 26 kolektyvai iš visos Lietuvos, dainuojantys prancūziškas dainas.
Mūsų mokiniai atliko Myriam dainą „ L‘oiseau et l‘enfant“ ir ansamblių kategorijoje užėmė I – ąją vietą. Laimėtojai buvo apdovanoti nugalėtojų stikline statulėle ir diplomais.
Nuoširdžiai dėkoju muzikos mokytojai Rūtai Grybaitei už mokinių paruošimą šiam festivaliui, bei 7 a kl. mokiniams Dominykai, Gintei, Ievai, Rugilei, Kristei, Jonui bei Arminui.

2018-04-20 Skaityti plačiau

Veiksmo savaitė „Be patyčių 2018“

Kovo 19 – 25 d. vyko veiksmo savaitė „Be patyčių 2018“. Pavadinome ją - „Mes draugaujame ir padedame vieni kitiems“. Kiekviena 1-4 klasė sukūrė po gėlę su pažadais dėl draugystės, kalbėjo apie patyčių žalą, po to vyko sukurtų gėlių paroda „Draugystės pieva“ mokyklos foje.
Psichologė Dalia kelioms klasėms pravedė klasės valandėles „Kaip priimti kitokį mokinį klasėje“. Mokiniai galėjo išsakyti savo problemas bei aptarė jų sprendimų būdus.

2018-04-20 Skaityti plačiau

Tolerancijos pamoka

Balandžio 12d., mūsų mokiniai (5a kl.,5b kl., 7c kl.) dalyvavo nenusakomo nuoširdumo ir gerumo susitikime su Žmonių su Dauno sindromo ir jų globėjų asociacijos Klaipėdos apskrities skyriaus koordinatore Sanna Karosas ir jos dukrele Iva. Mokiniai susipažino su Dauno sindromo ypatumais, su šį sindromą turinčių žmonių gyvenimu bei galimybėmis. Susitikimo metu mokiniai pabandė įsijausti, pabūti šių žmonių vietoje ir pažinti su kokiais nepatogumais jie susiduria. Auditorija buvo pilna gerų emocijų ir susirūpinimo apie tai, o ką mes galime padaryti, kaip mąstyti, gal būt, ir pasikeisti, kad tokie žmonės šalia mūsų jaustųsi gerai.

2018-04-19 Skaityti plačiau

Nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai

Mūsų mokyklos 2, 4, 6 ir 8 klasių mokiniai dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime (Diagnostiniai ir standartizuoti testai). Diagnostinių ir standartizuotų testų tikslas– sudaryti galimybes savivaldybėms, mokykloms, mokytojams, mokiniams savarankiškai ir objektyviai įsivertinti mokymosi pasiekimus, rinkti grįžtamojo ryšio informaciją, reikalingą ugdymo kokybei ir vadybai gerinti, teikti patikimą grįžtamąjį ryšį tėvams apie jų vaikų mokymosi pasiekimus. Tyrimas bus vykdomas balandžio 16 d. – gegužės 4 d.pagal NEC patvirtintą testavimo grafiką. Daugiau informacijos galite rasti Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėjehttp://www.nec.lt/342/.

2018-04-18 Skaityti plačiau

Tarptautinis projektas „MOISSON“

Š. m. balandžio 10-11 d. mūsų progimnazijoje lankėsi 6 žmonių delegacija iš pietų Prancūzijos. Tai gražaus ir ilgamečio bendradarbiavimo su prancūzų ambasada tęsinys. „Smeltės“ progimnazija tapo ERASMUS + projekto „Moisson“ priimančiąja organizacija. Mums teko garbė Prancūzijos švietimo sistemos atstovams pristatyti šalies ir uostamiesčio ugdymo kultūra. Projekto tikslas - susipažinti su Lietuvos mokymo sistema, kaip dirbama su gabiaisiais mokiniais ir specialiųjų poreikių mokiniais, sužinoti kaip ugdomas europietiškas pilietis.

2018-04-17 Skaityti plačiau

8b klasės išvyka į Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklą

2018-04-12d. 8b klasės mokiniai ir jų vadovė Laima Iljinienė bei lietuvių k. mokytoja Rimantė Visockaitė lankėsi Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje. Šios įstaigos darbuotojai supažindino su mokymo programomis, pagal kurias ruošia įvairių sričių specialistus – kirpėjus, fotografus, programuotojus, vizualinės reklamos gamintojus, sekretorius, automobilių remonto specialistus, apeigų ir švenčių organizatorius ir kt.
Dėkojame Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklai už įdomų edukacinį užsiėmimą.

2018-04-16 Skaityti plačiau

Judriųjų pertraukų savaitė

„Smeltės“ progimnazijoje praėjusi savaitė buvo audringa, judri ir išradinga. Balandžio 9-13 dienomis mokiniai pertraukų metu turėjo galimybę dalyvauti įvairiose aktyviose pertraukose.
Pirmadienį mokiniai šoko ZUMBOS ritmu, antradienį - keliavo parko takeliais, aerobikos žingsneliais, trečiadienį buvo pakviesti varžytis tarpusavyje žaidžiant kvadratą, ketvirtadienį progimnazijos kieme judėjo aerobikos žingsneliu, o penktadienį renginį vainikavo įvairūs žaidimai, kuriuose mokiniai bendravo, žaidė, šokinėjo per virvutę, bei demonstravo savo gebėjimus suktukais.

2018-04-16 Skaityti plačiau

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. (Liaudies išmintis)